Нова висота

30 листопада 2017, 13:33
2

Руслан Ротань нині діючий капітан збірної України і її найстарший гравець. Зовсім недавно йому стукнуло 36 років, чого не скажеш, дивлячись на те, в якій блискучій формі знаходиться "ветеран" головної команди країни і лідер чеської Славії.

Свій перший матч за національну команду Ротань пам'ятає до хвилини. Що, втім, не так вже й важко. У цій грі 8 вересня 2004 року щодо Казахстану, у відбірковому циклі ЧС-2006, 22-річний півзахисник ФК Дніпро вийшов на заміну лише на 75-й хвилині. "За два дні до цього ми провели важку гру з датчанами. На 90-й хвилині зрівняли рахунок, розповідає він. І ось гра в Казахстані йде до кінця. Ми граємо внічию 1:1, а нам потрібна перемога".

На 90-й хвилині матчу Анатолій Тимощук пробиває штрафний. Невдало. М'яч влітає в вишикувану стінку суперника. Відскік і Ротань в один дотик відправляє м'яч туди, де йому і належало бути, в ворота казахів - 2:1. Ось такий зухвалий дебют в одному з найбільш важливих в історії збірної турнірі-боротьбі за путівку на чемпіонат світу в Німеччині.

ІСТОРИЧНИЙ ДОКУМЕНТ: Афіша першого матчу
збірної України проти суперника з Угорщини

Руслан почав, Руслан і закінчив. У вже згаданому матчі Грузія-Україна, який виводив українців на їх перший мундіаль в новітній історії, саме Ротань забив такий важливий м'яч. Те, що грузини на 89-й хвилині дали здачі у вигляді голу в ворота Шовковського, не провина Ротаня. Так чи інакше, навіть завойоване одне очко в Тбілісі виявилося для команди прохідним.

Все, що потім сталося на турнірі в Німеччині, багаторазово розписано в чорних і райдужних тонах. Збірна України в той рік увійшла до вісімки найсильніших на планеті Футбол. Щоправда, двічі з розгромним рахунком українці поступилися Іспанії та Італії. "Ми отримали хороший урок, резюмує Ротань. Ми потрапили на ту команду Іспанії, яку ще ніхто не знав. З того часу Іспанія пішла рвати всіх. І так на довгі десять років".

На жаль, відтоді українці не потрапляли на мундіаль, пропустивши світову першість у 2010-му, 2014-му і ось в 2018 році. Виступи у себе вдома на Євро-2012 і вже тим більше у Франції на Євро-2016 в книгу доблесті збірної теж не внесеш. Бували у національної збірної й гірші часи. Будуть і трохи кращі.

thumb img
Нападник збірної України двома голами принес перемогу бельгійському клубу - відео