11 грудня, 2018. вівторок

Новое время

UA RU
Команда НВ

"Ніхто в 90-ті в Україні толком не знав, як створювати комерційне радіо": Юрій Пустовіт про свій шлях у журналістику

03 жовтня, 2018
Команда Нового Времени розповідає про роботу та відпочинок

Керівник відділу продакшн і співведучий програми "Академія наук" Радіо НВ Юрій Пустовіт у спецпроекті Команда НВ розповідає про свій шлях у ЗМІ і кар'єру в Новом времени, а також згадує про найважливіші проекти і найкращу відпустку

 


1. Як ви потрапили в журналістику і чому в ній залишилися?

Пропозиція сусіда знизу, похід до відділу кадрів однієї з перших комерційних радіостанцій в Україні, невдало реалізована проба копірайтера, допомога прекрасного наставника Олександра Калінкіна... І ось, вже двадцять років, я «випадково» працюю на радіо. Пощастило? Можливо. Але я вважаю, що в цій сфері випадкових людей немає. А якщо такі й потрапляють сюди, то не затримуються, точніше – не витримують. Миттєві зміни завдань не кожному до душі. Чому затримався я? Може – терплячий, а може просто залишили? Ніхто в 90-ті в Україні толком не знав, як створювати комерційне радіо. І я гармонійно вписався в колектив людей, які вчилися... Вчилися разом.

фото 1

2. З чого ви починали в Новом Времени, на Радіо НВ?

Ймовірно, два десятиліття роботи на радіо не пройшли даремно. Досвід, все-таки. І як результат, мені довірили розпочати роботу на Радіо НВ ще до його початку. Разом з командою Нового Времени ми це радіо придумали. З початку і до кінця. Я вважаю, що дуже важливо працювати з людьми, яким довіряєш. Тоді й працюється спокійніше і результат може перевершувати очікуваний. Так вийшло і з Радіо НВ. У жовтні 2017-го тільки плани, а вже в березні наступного – запуск повноцінної радіостанції. Терміни здавалися неймовірними, але ми це зробили і нам є чим пишатися.

 

3. Якими проектами, реалізованими в НВ, ви найбільше пишаєтеся?

Радіо НВ – виключно український продукт і це вже – досягнення. Не буду приховувати, у нашої команди були закордонні консультанти, але ми змогли їх переконати в тому, що ми знаємо, що робимо. І нам варто довіряти. Спорудження студійних приміщень, їх дизайн, підбір апаратури, навіть столи в студіях – все це результат порозуміння творчого та адміністративного колективів Нового Времени. Хочу звернути увагу на музичне оформлення Радіо НВ. Його «народження» теж виняткове. Більшість радіостанцій на ринку України замовляють його за кордоном. Ми пішли іншим шляхом. Мною був знайдений композитор Віталій Вакуленко, який правильно зрозумів завдання і зробив музику, яка цілком може конкурувати на світовому ринку.

 

4. Які ваші особисті якості найбільше допомагають вам у роботі?

Робити свою роботу так, щоб самому бути нею задоволеним. Сприймати кожну нову задачу, як виклик власному професіоналізму. Доводити дрібниці до максимальної відповідності поставленим цілям. Мені подобається так працювати.

 

5. Що б ви порадили молодшим колегам, які тільки починають свій шлях у ЗМІ?

Якщо ви хочете працювати в ЗМІ, насамперед потрібно усвідомити відповідальність. Ви говорите – вас слухають. Тому в цій професії іноді доводиться «засовувати» свої емоції на другий план. Але індивідуальності теж ніхто не скасовує. Знайти баланс між власним «Я» і розумінням – необхідно. І звичайно – не боятися. Буде все. Буде різне. Але якщо хочете навчитися – навчитеся.


6. Як ви любите проводити вільний час?

Дорога на роботу і назад зараз у мене займає багато часу. Години три на день. Цей час я вважаю – вільним. І читаю. А на вихідних я люблю творчість радійну змінити на творчість народних промислів. Поколупатися з машиною, постригти газон або підлатати фундамент приватного будинку. Увечері – перегляд історичного каналу. Іноді – риболовля.

фото2

7. Розкажіть про свою найкращу відпустку.

Моя найкраща відпустка ще попереду. Думаю, в 2019-му. Південна Америка, Мачу Пікчу, москіти, джунглі, поцілунки хмар і довгоочікувані обійми з ламами. Фотосесію обіцяю.


8. Чого вам не вистачає в нинішній Україні?

Моїй країні, точніше її людям, я хотів би побажати більше внутрішньої чистоти і відкритості. Розмито? Розумію. Можливо, дбайливіше ставитися до себе і оточуючих. Так буде простіше. І все зміниться в кращий бік.

 

9. З ким із відомих людей ви хотіли б повечеряти і що у цієї людини запитати?

Повечеряти я б хотів з тим, чи радше з «тією», яка мені ще не відома. І запитання були б, напевно, не потрібні.