начало

17 березня 2017, 11:48
4096
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Японці створили найбільший мегаполіс світу і зробили його комфортним середовищем проживання для людей

Віталій Сич

У мене є список з десяти країн, які я хотів би відвідати. Японія завжди стояла в ньому окремо з кількох причин. По-перше, туди непросто дістатися. По-друге, вона відрізняється від решти світу — інші люди, особлива цивілізація, острівна культура, яка тривалий час формувалася в ізоляції.

Коли у мене нарешті з'явився шанс там побувати, я безмежно зрадів. Не в останню чергу тому, що дістатися до Токіо з Києва і назад виявилося можливим лише за $680 — якщо, звісно, вам вдасться потрапити на акцію на сайті Air France.

Три години до Парижа і 13 годин від Парижа до Токіо — і ми з друзями нарешті тут. Ми прибули пізно ввечері і відразу ж вирушили на прогулянку містом — в район Roppongi, центр нічного життя, хотілося відчути його на смак. Однак чи то далася взнаки втома після перельоту, чи то це була особливість району і дещо хаотичної його забудови, але Токіо нас зовсім не вразило у перший вечір. Здавалося, його кращі часи залишилися в минулому — до розквіту Південної Кореї і Китаю, що поклало край світовій гегемонії японців в електроніці і технологіях. Вже наступного дня я зрозумів: перше враження було помилкове.

У недільний вечір більшість закладів у Roppongi вже були закриті. Зазивала-афроамериканець, побачивши туристів, запропонував мені піднятися на ліфті в кафе, яке ще працювало. Я пішов у розвідку. Кафе виявилося борделем. Роздягнені дівчата нудьгували, деякі на жердинах, жодного клієнта. Жінка-менеджер зі слов'янським обличчям англійською озвучила мені прейскурант.

— А ви звідки? — я перейшов на російську.

— З Владивостока,— відповіла "матуся" і вказала на свою колегу: — А ось вона — з Хабаровська. Нам тут летіти дві години. О, а ви — наш?

— Не зовсім,— відповів я, не вдаючись до політичних подробиць.

Я збирався йти, але в цей момент до мене приєдналися мої супутники — зазивала внизу обдурив їх, сказавши, що "їхньому другу", тобто мені, сподобалося.

Навколо все було зачинено, і ми вирішили випити по джин-тоніку і піти. Після того як співробітниці закладу дізналися, що ми з Києва, зав'язалася розмова.

— Мій батько дуже переживає через те, що відбувається з Україною,— сказала "матуся" з Владивостока.— Що там у вас?

Я подумав, що хабаровські повії — не найкраща компанія для політичних дискусій. Але деякі члени нашої групи все ж вплуталися в неї, емоційно пояснивши жінкам зі "зниженою соціальної відповідальністю" (як висловився про них їхній же президент), що "там у нас". Ми розрахувалися за джин-тонік і пішли назустріч дійсно прекрасному.


СВЯТЕ МІСЦЕ: У храмі Мейдзі японці люблять влаштовувати весільні церемоніїСВЯТЕ МІСЦЕ: У храмі Мейдзі японці люблять влаштовувати весільні церемонії


Саме час був покинути готель і почати огляд токійських пам'яток. Список обов'язкових до перегляду місць в Токіо починається з храму Мейдзі. Хоча імператор Мейдзі, померлий в 1912 році, і його дружина поховані в стародавній столиці Японії Кіото, токійці звели храм у своєму місті, щоб його жителі могли регулярно віддавати належне найбільш шанованому правителю в історії країни. Мейдзі для Японії — це Кемаль Ататюрк для Туреччини або Лі Кван Ю для Сінгапуру. Це людина, яка за час свого правління перетворила феодальну, відсталу та ізольовану Японію в одну з найсильніших держав світу.

Прямо біля храму — ще одна, значно молодша, але не менш цікава пам'ятка Токіо — Харадзюку (Harajuku), район японської молодіжної моди. Тут народжуються модні тренди. Дівчата з рожевим і блакитним волоссям, одягнені в костюми персонажів аніме, готичних лоліт і чорт знає кого ще. Комусь це може бачитися екзотичним фрік-шоу, мені це здалося зворушливим, самоіронічним і дуже вільним.

Апофеоз свободи настає в неділю, коли хлопчики і дівчатка Харадзюку збираються на мосту і конкурують за увагу публіки своїми нарядами. Якби можна було придумати стилістичний і смисловий антипод цій молоді, ним би стали гопники. Але гопників у Токіо немає.

Головне

Інше

Вчора, 19:23

thumb img
Підручний потрапив до топ-20 у останній гонці сезону на Кубку світу з біатлону
Футбол

Сьогодні, 13:39

thumb img
Відбір Євро-2020. Коли і де дивитися матч Люксембург - Україна
Футбол

Сьогодні, 01:54

thumb img
Німеччина перемогла Нідерланди, Хорватія програла Угорщині - відео. Результати матчів відбору Євро-2020