Wellness

6 міфів про здоровий спосіб життя

16 жовтня, 2016
Спростовуємо міфи про ЗСЖ


Пізня вечеря призводить до
зайвої ваги

  

 
Дійсність:

 
Насправді, калорії залишаються калоріями незалежно від часу доби. А зайва вага є наслідком того, що людина споживає більше калорій, ніж витрачає. Тому теоретично немає нічого поганого в тому, щоб їсти пізно ввечері.

Головна проблема з пізнім прийомом їжі в тому, що люди в такий час не схильні їсти здорову їжу, зазначає американський дієтолог Кейтлін Зелман. Перекушують на ніч, як правило, не через голод, а через бажання поборотися зі стресом або нудьгою. У хід йдуть солодощі, чіпси і т. д. - простіше кажучи не найкорисніша їжа.

До того ж, сидячи перед телевізором, людина навіть не помічає, як з'їдає цілу плитку шоколаду або пачку чіпсів. Суть не в тому, що не можна вживати калорії в пізній час, а в тому, що пізній "перекус", як правило, несе більше калорій, ніж звичайний прийом їжі.

  

  

Вуглеводи призводять до ожиріння

  
  

Дійсність:

 
Самі по собі вуглеводи ні в чому не винні. Вони ведуть до набору зайвої ваги тільки в поєднанні з поганою дієтою і браком фізичних вправ, пояснюють вчені. Більше того, все більше новомодних дієт декларують обмеження вуглеводів і навіть відмову від них, що загрожує великими проблемами для здоров'я.

Відмовляючись від вуглеводів ви не сильно схуднете, пояснює американський дієтолог Карлі Стюарт, але позбавите себе багатьох корисних продуктів, без яких складно підтримувати повноцінну дієту. Тому варто думати не про кількість вуглеводів, а про їх якість. Не їжте багато цукру - він містить багато калорій і не містить корисних речовин, замість цього споживайте вуглеводи у вигляді хліба або макаронів з цілісних злаків.

 

  

Час від часу потрібно
сідати на очисну дієту

  
  
  

Дійсність:

 
Детокс - вельми популярний термін в сучасній дієтології. Багато хто поділяють переконання, що організму потрібна регулярна детоксикація. Для цієї мети існує безліч найрізноманітніших дієт. Деякі з них набирають популярність попри свою радикальність, наприклад, вимогу протягом тижня харчуватися тільки апельсиновим соком або кавунами.

Між тим, багато дослідників заперечують саму ідею детоксикації. Немає ніяких наукових доказів того, що детоксикація працює, стверджує дієтолог Андреа Гьянколі з каліфорнійської Академії здорового харчування і дієтології.

За її словами, у світі сьогодні розвинулася справжня паронойя навколо так званих токсинів, які заповнюють людський організм. Їх нібито так багато, що потрібні спеціальні дієти для очищення організму.

Насправді, каже Гьянколі, для того, щоб утримувати свій організм в чистоті, потрібно лише дотримуватися здорової дієти, багатої на клітковину, цільнозернові продукти, овочі. І організм буде в змозі сам подбати про очищення.

  

 

Заняття в спортзалі
замінюють дієту

  
  

 

Дійсність:

 
Людина витрачає найбільшу кількість калорій протягом дня просто... залишаючись в живих. Дорослий чоловік вагою 80 кг витрачає 1700-2000 калорій в день завдяки метаболічним процесам в організмі, навіть не встаючи з ліжка. При цьому, згідно з недавнім дослідженням учених з Медичної школи Гарвардського університету, півгодинне інтенсивне тренування допоможе такій же людині спалити лише 130 калорій.

Простіше кажучи, навіть щоденні інтенсивні тренування самі по собі не допоможуть схуднути. Їх необхідно доповнювати дієтою, яка обмежує споживання калорій. Головне правило залишається незмінним - худнуть тільки ті, хто витрачає більше калорій, ніж споживає, підкреслюють дієтологи.

  

 

Худнути потрібно повільно

  
   
  

Дійсність:

 
Австралійські дослідники з університету Мельбурна спростовують цей міф - їх роботи показують, що худнути треба саме різко і швидко. Під час їх експерименту 200 чоловіків і жінок, які страждали від ожиріння, були розділені на дві групи. Одній групі був запропонований стрианий план схуднення, розрахований на 36 тижнів, а іншій - інтенсивна і безжальна програма різкого схуднення за 12 тижнів.

Результати шокували навіть самих дослідників. Тільки половина учасників першої групи протрималася до кінця програми і досягла поставленої задачі по зниженню ваги. У другій групі таких учасників було понад 80%. Подальше спостереження за учасниками експерименту не виявило ніякої різниці в подальшому набору зайвої ваги. Це спростовує класичний міф про те, що ті, хто худне швидше, потім швидше набирають втрачені кілограми.

  

  
Вся смажена їжа
шкідлива для здоров'я

  
  
  

Дійсність:

 
Декілька великих досліджень в останні роки показують, що прямий зв'язок між регулярним споживанням смаженої їжі і такими проблемами зі здоров'ям, як ожиріння, діабет, хвороби серцево-судинної системи, не є очевидним.

Зокрема, дослідники стверджують, що ключову роль відіграє тип масла, на якому готується їжа. Так, учасники масштабного дослідження, яке було проведено в Іспанії і не показало зв'язку між смаженою їжею і шкодою для здоров'я, в більшості своїй смажили їжу на оливковій олії.

Звичайна соняшникова олія, особливо низької якості, більш схильна до проникнення в їжу і перетворення на транс-жири, які дуже небезпечні для здоров'я. Другий важливий фактор - наявність солі, яку багато хто любить додавати в смажені страви. Саме вона може нести найбільшу шкоду, але загальне обвинувачення завжди вказує на страву в цілому, а не на окремі компоненти в ньому, зазначають дослідники.

   

 

 Читайте також: ЗСЖ та з чим його їдять

 

 

 

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів