Автомаршрути по Україні

Рівненський захист

20 квiтня, 2015
Що відвідати в Україні за декілька святкових днів

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам - до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для мандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному цікавому.

.

Перший матеріал з циклу присвячений фортецям

Острог - Межиріч - Кременець - Дубно - Тараканів

карта з маршрутом
Завдяки Євро-2012 Україна отримала сучасний автобан Київ—Чоп, а столичні мешканці — варіант того, як за 4-5 годин дістатися до старовинних польських фортець на заході. Правда, повноцінним автобаном з двома смугами руху в кожну сторону Київ—Чоп є лише до Рівного, але в даному випадку і цього вистачить.
Мета №1
Острог
50°19'45.29"N, 26°31'13.64"E
Мета №2
Межиріч
Межиріч

50°18'25.03"N, 26°29'21.85"E

Монастир-фортеця XV століття, який видно з замку, знаходиться в селі Межиріч, що всього в кількох кілометрах від Острога.

Дістатися до нього нескладно - по злегка побитих міських вулицях, які змінює досить пристойна дорога, яка стає ще краще при під'їзді до монастиря. Від замку - не більше 15 хвилин їзди.

        

Монастир, обнесений фортечною стіною, стоїть на березі озера. Він чинний. В його великому навіть за київськими мірками соборі проводять служби, перед ним розбитий гарний квітник-розарій.

Мета №3
Кременець
50°5'52.93"N, 25°43'38.12"E

Якщо повернутися на дорогу, що веде з Острога в Межиріч, і продовжити їхати в напрямку Львова, то незабаром можна дістатися до Кременця.

Це не просто місто, а подарунок: в XVI столітті польський король Сигізмунд І презентував його своїй дружині - неаполітанській принцесі Боні Сфорца.

Основна визначна пам'ятка - руїни кам'яного замку: башта з брамою та оборонні мури. Для того щоб зрозуміти їх значення і дізнатися історію, можна замовити екскурсію.

У місті-подарунку є й інші рукотворні, а головне - цілі об'єкти, до яких варто під'їхати. Головний з них - великий комплекс будівель у стилі бароко, що належали єзуїтам: костел, монастир, колегіум.
До речі, поруч з Кременцем знаходиться один з головних православних святинь України - Почаївська лавра.

А на околиці міста є ще один цікавий об'єкт, на цей раз - нерукотворний: Дівочі скелі. Це кам'яна височина приблизно в 400 м заввишки з обривами, гротами, печерами і брилами, які стирчать.

Мета №4
Тараканів
50°22'57.66"N, 25°42'38.31"E

На околиці Дубна знаходиться село Тараканів, відоме завдяки форту: це потужна чотирикутна фортифікаційна споруда, побудована російськими інженерами в XIX столітті на кордоні з Австро-Угорщиною.

Зараз це - руїни, які заросли та осипаються, але виглядають досить ефектно в своїй одичалості.

Форт розташований поруч з селом, під'їхати прямо до нього важко, та й для стороннього буде складно знайти до нього дорогу. Тому краще взяти екскурсовода з місцевих і одягнутися-взутися як для енергійної прогулянки на природі.

Мета №5
Дубно
Дубно
50°24'0.68"N, 25°44'54.74"E

По дорозі з Кременця до Рівного варто заїхати і в Дубно. Його візитна картка - Дубенський замок (XV століття), досить акуратно відновлене зміцнення.

Одним з найпопулярніших туристів, які прагнули відвідати цю фортифікаційну споруду, був Тарас Бульба - дія однойменної повісті Миколи Гоголя розгортається навколо Дубенського замку. Місцеві екскурсоводи обов'язково розкажуть, що не тільки штурм Бульби, але й всі реальні спроби захопити укріплення закінчилися невдачею.

Сьогодні українцям брати приступом твердиню не потрібно - замок-музей відкритий для відвідувачів у літній період щоденно з 8:00 до 18:00.

Фортеця досить комерціалізована - крім екскурсій, тут проводять весілля, корпоративи. За традицією майже всіх замків-музеїв в одному з підвалів знайшлося місце і для експозиції, присвяченої тортурам.

Дубно в цьому маршруті - пункт, де можна зупинитися на нічліг. Для цього варто пошукати місце в міських готелях або міні-готелі, що займає історичну будівлю прямо перед входом в замок.Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі

.

.

_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото з Flickr, Wikipedia і О. Федишина

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів