11 грудня, 2018. вівторок

Новое время

UA RU

Як платити менше за кредитом? Пояснює Гомер Сімпсон

28 вересня, 2018
Розповідаємо, що можна зробити, разом з «Кредобанком» і Гомером Сімпсоном

Кредити давно стали зручним і звичним для українців фінансовим інструментом. За допомогою позикових коштів можна дозволити собі більше простору для дій. Це стосується як порівняно невеликих покупок, — наприклад, побутової техніки, — так і серйозних витрат, таких як автомобіль або ремонт у квартирі.

Іноді буває так, що взяті раніше кредити можуть виявитися важкою ношею для гаманця. Тоді думки про черговий платіж не йдуть з голови. А це, як розумієте, постійні нерви і стрес.

Розповідаємо про те, що можна зробити, разом з «Кредобанком» і Гомером Сімпсоном.

Як так виходить?

 

Дуже просто. Ви набираєте кредитів. Спочатку здається, що всі вони посильні, але в підсумку велика частина зароблених грошей з'їдається щомісячними платежами. Складно, неприємно і змушує переживати про майбутнє.

Візьмемо для прикладу Гомера Сімпсона, який у нашому випадку буде звичайним київським офісним службовцем. Непогана зарплата дає йому змогу щомісяця виділяти досить значні (як здавалося) суми на погашення кредитів. Він купує в кредит останню модель ігрового ноутбука, щоб із задоволенням проводити вільний час.

Спочатку все йде добре: щомісячний платіж у межах розумного, і Гомер спокійно виплачує його. Однак через півроку стається форс-мажор: Сімпсон залив сусідів знизу, і на ремонт довелося викласти велику суму. Одне прострочення за кредитом, друге — і ось уже щомісячний платіж, з урахуванням відсотків, зріс утричі.

Сума, яка ще недавно здавалася посильною, тепер з'їдає більше половини місячного бюджету. У якийсь момент стає складно купувати навіть необхідні речі, а рівень стресу зростає пропорційно до витрат на обслуговування кредиту.

Що можна зробити?

 

Правду кажучи, є всього два варіанти: або шукати можливість заробляти більше, або зменшити витрати за кредитами. І якщо з першим все досить складно і непередбачувано, то з другим допоможуть програми перекредитування.

Що таке перекредитування?

Це варіант для ситуації, коли можна істотно зменшити щомісячний платіж за кредитом, перевівши його на обслуговування в інший банк.

Простіше кажучи, це нова позика, але вже в іншому банку. Це не «живі гроші» — сума йде на погашення раніше взятого кредиту. Але винні ви вже іншій установі — і вже на вигідніших для вас умовах. Наприклад, з меншим відсотком або на більший термін. «Кредобанк», разом з яким ми підготували цей матеріал, пропонує перекредитування на термін до п'яти років. Сума — до 300 тисяч гривень.

А можна докладніше?

Логіка досить проста. Ті, хто брали кредит на хвилі ажіотажу кілька років тому, пам'ятають, що ставки були досить високими. Зараз ставки і депозитів, і кредитів знизилися, а багато проблемних банків було виведено з ринку. Тому «здорові» банки зацікавлені в тому, щоб зробити Гомера своїм клієнтом. Натомість він отримає вигідніші умови кредитування та зменшить щомісячний платіж.

А якщо кредит не один?

Якщо Гомер взяв кредит не лише на ноутбук, але ще і на ремонт квартири, і на освіту сина, ситуація ускладнюється. Але і тут перекредитування може допомогти. В рамках обумовленої суми банк погасить всі інші кредити, об'єднавши ваші борги в один. Потрібно буде і далі щомісяця платити певну суму, але вже меншу і тільки одному кредитору.

Але якщо щомісячний платіж прийнятний, перекредитування не потрібно?

Можливо, Гомер заробляє якраз достатньо, щоб платити за кредитом і без проблем жити на залишок коштів. Але перекредитування може стати у пригоді навіть у такій ситуації. Наприклад, «Кредобанк» дає можливість отримати гроші на інші цілі. Щомісячний платіж за кредитом залишається таким самим, але завдяки вигіднішим умовам кредитування клієнт отримує додаткові кошти.

Загалом цікаво. Які «підводні камені»?

Ціна за кредитом може складатися з безлічі комбінацій банківських тарифів: це і відсоткова ставка і щомісячна комісія за обслуговування кредиту, і страхування, і комісії за погашення тощо. У «Кредобанку» лише один тариф — відсоткова ставка за кредитом, відсотки нараховуються на суму заборгованості.

Найпростіший спосіб з'ясувати, чи вигідно перекредитуватися — порівняти два значення, щомісячний платіж за кредитом і переплату. Для цього є спеціальний онлайн калькулятор, який підбере нові умови кредитування на різні терміни і порахує вигоду для клієнта.

Привабливість програм перекредитування також залежить від умов співпраці, які відрізняються в різних установах. «Кредобанк», наприклад, не вимагатиме від Гомера поручителів або застави, не зобов'яже страхувати кредит. Якщо Сімпсон зможе погасити позику достроково, комісії за це теж не буде.

Коли варто переоформити кредит при непередбачуваному курсі?

 

Потрібно дивитися на облікову ставку Нацбанку — вона визначає «ціну грошей» у країні. Після падіння в 2017 році вона неспішно росте. А отже, і кредити з часом можуть подорожчати. Умови перекредитування від «Кредобанку» передбачають фіксовану ставку на весь період кредитування, а значить, будь-які зміни ситуації на неї не вплинуть.

Чи підходить будь-який кредит?

Як правило, банки перекредитовують «хороші» кредити: ті, за якими регулярно платять останні півроку. Для великих сум, можливо, будуть потрібні гарантії. Так, для позики на суму понад 50 тисяч гривень «Кредобанк» попросить показати довідку про доходи або виписку з банку.

Але оскільки у Гомера стабільна робота і регулярна зарплата, це не становитиме проблеми.

Добре, що для цього потрібно зробити?

 
Прийти в банк або залишити заявку тут.

Перелік документів простий: паспорт, ідентифікаційний код, чинні кредитні договори, які ви плануєте перекредитувати, а також довідка про доходи у разі запиту про перекредитування суми понад 50 тисяч гривень.

Запитання можна задати на спеціальній інфолінії 0800505606 (безкоштовно на території України).