19 вересня, 2018. середа

Новое время

UA RU

Життя першого класу. Як 27-річна Анна Делві змусила повірити в своє багатство весь Нью-Йорк і потрапила під суд

12 червня, 2018
Завдяки фінансовим махінаціям дівчина жила в дорогих готелях, носила одяг преміум-брендів і харчувалася в кращих ресторанах Нью-Йорка

Польоти на приватному літаку, стандартні чайові в розмірі $100 і плани відкрити власний клуб за $50 мільйонів. 27-річній німкені російського походження Анні Делві загрожує до 15 років в'язниці в США за шахрайство у великих розмірах, підробку документів та крадіжку послуг

Олександр Стрельников

 

 

 

Принцеса з середньовічного замку

Фото: annadlvv via Instagram

Анна Сорокіна (саме так звучить справжнє прізвище дівчини) народилася в 1991 році в Росії, звідки разом з сім'єю переїхала в невелике німецьке робоче місто Ешвайлер в 2007 році.

"Однокласники пам'ятають її як тихоню з незграбною німецькою. Її батько працював водієм вантажівки, а пізніше керівником транспортної компанії, поки не став банкрутом у 2013 році, після чого він відкрив бізнес, який спеціалізується на енергозберігаючих пристроях. Батько Анни був обачним з сімейними фінансами, можливо через не безпідставний страх бути відповідальним за борги дочки, які, як повідомляли New York Magazine кілька разів, більші і широкомасштабніші, ніж офіційно задокументовано", - пише New York Magazine в своєму власному розслідуванні.

18 лютого 2017 року Анна, вже відома як Делві, заселилася в нью-йоркський готель 11 Howard в номер середньої цінової категорії вартістю близько $400 за ніч. Його стіни були прикрашені керамічними скульптурами, а величезні вікна виходили на жваву вулицю популярного району Сохо.

Тоді ж вона познайомилася з 25-річною конс'єржкою готелю Нефф Девіс, простягнувши $100 і запитавши, де можна знайти заклад з "найкращою їжею в Сохо". Девіс розповіла американському виданню, що гостя зверталася до неї за порадою, за що кожен раз щедро винагороджувала стодоларовою банкнотою.

Дуже швидко Анна Делві зарекомендувала себе найщедрішою пожилицею готелю, але з поганими манерами навіть для багатої людини: в її лексиконі не було слів "будь ласка" і "дякую", згадує консьєржка. Делві відчувала себе у фешенебельному готелі як вдома, гуляючи по ньому в халаті і з келихом вина. Її характеризували як "свого роду старомодну принцесу, вирвану з давнього європейського замку і вміщену в сучасний світ".

Гостя часто зверталася за порадою, за що кожен раз щедро винагороджувала стодоларовою банкнотою

Нефф Девіс відразу зазначила дорогий гардероб Делві, - дівчина регулярно з'являлася в речах від Alexander Wang, Céline, Supreme, Acne Studios, Balenciaga і інших преміальних брендів. За спогадами консьєржки, персонал готелю постійно змагався за право донести речі Делві до її номера, знаючи, що на них чекатимуть її стандартні чайові у розмірі $100.

У дівчини був особистий тренер [духовний ментор, - Ред.], якій Делві заплатила за курс послуг $4,5 тисячі. Пожилиця часто ексцентрично привертала увагу своєї нової подруги Нефф, викладаючи на стійку лобі купюру за купюрою, щоб консьєржка відірвалася від інших гостей.

Незвичайними були не тільки манери Анни, а й її вчинки. Познайомившись з молодим колекціонером і засновником музею M Woods Майклом Сюфу Хуаном, дівчина запропонувала йому відвідати Венеційську бієнале і попросила оплатити квитки на літак та проживання в готелі, пообіцявши віддати гроші за поверненням в Нью-Йорк, які вона так і не повернула.

"Коли ти супербагатий, ти можеш бути забудькуватим в такому плані. Ось чому, можливо, ніхто не замислювався про прохання Анни, які дивно виглядали для багатої людини: подзвонити другу, щоб оплатити їй таксі до аеропорту зі своєї кредитки, або попросити переночувати на чиємусь дивані, або в'їхати в чию-небудь квартиру з негласним договором про оплату оренди, і потім... не виконуючи це. Можливо вона мала так багато грошей, що просто збивалася з рахунку", - пише автор розслідування, спираючись на розповіді знайомих Делві.

Мрія вартістю $50 мільйонів

Фото: annadlvv via Instagram

Дуже скоро Нефф Девіс стала кимось на кшталт особистого секретаря для Делві, організовуючи їй зустрічі і звані вечері в ресторанах. Девіс згадує, що там завжди можна було зустріти впливових людей: "CEO, акторів, спортсменів і навіть зірок". Здавалося, що молода "багачка" знає всіх, - один раз на її вечері можна було побачити навіть актора Маколея Калкіна і мільйонера Мартіна Шкрелі, який зробив свій статок на махінаціях у фармацевтичній сфері. Делві помічали на престижних заходах в елітних колах як мінімум з 2013-го року.

"Було неясно, звідки саме Анна родом, - вона говорила людям, що вона з Кельна, але її німецька була не дуже гарною, - або яке джерело її багатства. Але це не було незвичайним", - пише New York Magazine. Спадкоємиця великого батьківського статку, дочка дипломата в Росії, виходець з німецької сім'ї торговців антикваріатом, дочка нафтового магната, - люди, які знають Делві, мали безліч припущень з приводу походження дівчини і її багатства.

У 2016 році вона приступила до реалізації своєї великої мрії - відкриття власного клубу в Нью-Йорку, який планувала назвати "Фонд Анни Делві". Архітектор Габріель Калатрава разом з сімейною компанією, яка займається нерухомістю, допоміг їй з орендою 4180-ти квадратних метрів на шести поверхах історичної будівлі Church Missions House. Серце клубу мало стати центром візуальних мистецтв з виставками і інсталяціями Урса Фішера, Дем'єна Херста, Джефа Кунса і Трейсі Емін. Власником будівлі на Манхеттені був Ебі Розен, він же володів і готелем 11 Howard, де жила Делві.

У 2016 році Делві приступила до реалізації своєї великої мрії - відкриття власного клубу в Нью-Йорку

Для реалізації такого масштабного проекту були потрібні додаткові $25 мільйонів на додачу до "вже наявних $25 мільйонів". Їй допоміг Джоел Коен - прокурор у справі Джордана Белфорта, більш відомого як "Вовк з Уолл-Стріт", - який познайомив дівчину з юристом Енді Ленсом, котрий погодився допомогти зайняти настільки велику суму у банку.

В одному з повідомлень великому лос-анджелеському банку City National Bank Ленс писав: "Її особисті активи, які є досить суттєвими, знаходяться за межами США". Він відзначав, що позика в $22 мільйони буде повністю покрита швейцарським банком (Делві надала підроблені документи, згідно з якими на її швейцарських рахунках зберігалося €60 мільйонів). Юрист впевнено передавав подібну інформацію банку, не перевіряючи справжність паперів юної "багачки".

До кінця 2016-го року City National Bank відмовив їй в кредиті, після чого Делві віднесла ці ж документи в банк Fortress Investment Group з метою позики від $25 до $35 мільйонів. Там погодилися піти назустріч дівчині, якщо вона внесе суму в розмірі $100 тисяч для юридичної експертизи. Дівчина знайшла цю суму, взявши кредит в перш відмовившому їй City National Bank.

До того моменту, коли Fortress Investment Group витратив $45 тисяч з цих коштів і збирався направити своїх представників до Швейцарії для того, щоб особисто переконатися в існуванні коштів Анни Делві, вона відмовилася від ідеї позики і забрала решту $55 тисяч собі, витративши їх на "особисті витрати, шопінг в Forward by Elyse Walker, Apple і Net-a-Porter [Forward by Elyse Walker і Net-a-Porter - магазини дизайнерського одягу, - Ред.] ".

Можеш взяти мені перший клас?

Фото: annadlvv via Instagram

До моменту відмови City National Bank в позиці для Делві, фірма RFR Ебі Розена, - власника будівлі, де повинен був розташовуватися клуб дівчини, - квапила її з грошима за оренду під загрозою перездачі об'єкта шведському музею Fotografiska.

Дівчина почала відчувати фінансові труднощі. Своє банкрутство вона змогла ненадовго відтягнути, поклавши в квітні 2017 року незабезпечені чеки на суму $160 тисяч в міжнародний банк Citibank. Встигнувши зняти $70 тисяч до того, як чеки були відхилені, вона розрахувалася з боргом у розмірі $30 тисяч за проживання в готелі 11 Howard, коли персонал готелю виявив, що в їхній базі немає даних про кредитну картку незвичайної пожилиці.

В травні 2017-го року один з банкірів Делві включив її в список гостей щорічної інвестиційної конференції компанії Berkshire Hathaway, що належить одному з найбагатших людей в світі, інвестору Уоррену Баффету.

Щоб злітати на цей захід в Омаху, вона орендувала приватний літак у компанії Blade за $35 тисяч, надавши підроблене підтвердження безготівкового переказу з Deutsche Bank.

"Там були всі... Типу, Білл Гейтс був там", - розповіла "європейська принцеса" своїй подрузі з лобі готелю 11 Howard про приватну вечерю, організовану самим Баффетом, куди вона нібито потрапила після конференції. У свою чергу, консьєржка повідомила погані новини: через те, що Делві так і не надала готелю робочу кредитну карту, а її витрати продовжували зростати, персонал змінив код на дверях її номера і помістив всі особисті речі дівчини в сховище.

Вона орендувала приватний літак у компанії Blade за $35 тисяч, надавши підроблене підтвердження безготівкового переказу

Практично відразу після повернення в Нью-Йорк, Анна Делві вирушила в коштовну подорож в марокканський Марракеш разом зі своїм особистим тренером і знайомим фоторедактором, зарезервувавши ріад [марокканський будинок, який має багато спільностей з палацами, - Ред.] La Mamounia вартістю $7 тисяч за ніч.

Тренер повернулася в Нью-Йорк через два дні через важке харчове отруєння. Через тиждень вона прийняла дзвінок від Анни, в ході якого дівчина повідомила про те, що оплата за послуги не проходить по її кредитній картці і їй загрожують арештом.

Тоді тренер дала свої банківські реквізити, платіж за якими також не вдалося здійснити. Подруга Делві не здалася і попросила банківські реквізити у своєї знайомої, - оплата через її банк теж не вийшла. Тоді в готелі визнали, що проблема може бути з їх боку. Тренер пообіцяла, що її подруга сплатить всю заборгованість пізніше.

Особистий ментор повідомила Анні, що купить їй квиток на зворотний переліт в Нью-Йорк. "Можеш взяти мені перший клас?", - прогугнявивши слова подяки запитала дівчина.

Повернувшись з Марокко, Анна Делві забрала свої речі з готелю 11 Howard і переїхала в інший - Beekman Hotel. Там вона також не повідомила дані своєї кредитної картки і не здійснила обіцяний безготівковий переказ на суму $11,518. Дводенне перебування в готелі W Hotel закінчилося схожим чином.

Гроші необмежені, обмежена кількість талановитих людей

Фото: annadlvv via Instagram

К 5 липня дівчина була фактично безхатньою і попросила свого особистого тренера про те, щоб переночувати у неї. В голову особистого ментора почали закрадатися сумніви про багатство Делві після того, як вона написала фоторедактору Рейчел Вільямс, яка також відпочивала в Марокко. Виявилося, що саме Вільямс заплатила $62 тисячі за їх відпочинок в ріаді, - Анна обіцяла все повернути, однак перевела дівчині лише $5 тисяч.

Пізніше в цьому місяці готелі Beekman і W, де залишалася Делві, висунули проти неї звинувачення в крадіжці послуг. Тоді ж видання New York Post повідомило про ще один інцидент, коли дівчина намагалася покинути ресторан готелю Le Parker Meridien, не заплативши за обід. "Дайте мені п'ять хвилин, і я приведу друга, який заплатить", - повідомила вона тоді поліції, яку викликав персонал.

Тоді адвокат Тодд Сподек, якого найняла Делві, зміг домогтися звільнення дівчини. Вона вивела $8,200 за допомогою незабезпечених чеків через банк Signature і спробувала сховатися в Малібу, де була заарештована і доставлена в Нью-Йорк, щоб постати перед судом за крадіжку у великих розмірах. Суд відправив Делві на острів-в'язницю Райкерс без права внесення застави. Зараз їй загрожує до 15 років позбавлення волі.

Суд відправив Делві на острів-в'язницю Райкерс без права внесення застави. Зараз їй загрожує до 15 років позбавлення волі

Судовий процес над дівчиною почнеться цього літа. У червні 2018 року її адвокат Тодд Сподек повідомив, що Делві готова піти на угоду зі слідством, - в обмін на її зізнання у скоєнні злочинів, захист хоче скоротити термін позбавлення волі до одного-трьох років.

"Знаєш, гроші, ніби як, це необмежена кількість капіталу в світі. Але кількість талановитих людей обмежена", - сказала дівчина автору розслідування Джесіці Пресслер.

8 червня стало відомо, що компанії Shondaland і Netflix, що займаються виробництвом та дистрибуцією мультимедійного контенту, придбали права на екранізацію історії New York Magazine.

 

Фото обкладинки: annadlvv via Instagram