11 грудня, 2018. вівторок

Новое время

UA RU
Команда НВ

Керівник НВ Style Анна Хаєцька пояснює, чому журналістика – це не про графік з 9 до 18

09 жовтня, 2018
Команда Нового Времени розповідає про роботу та відпочинок

Керівник розділу НВ Style Анна Хаєцька у спецпроекті Команда НВ розповідає про свій шлях у ЗМІ і кар'єру в Новом Времени, а також згадує про найважливіші проекти і найкращу відпустку

 


1. Як ви потрапили в журналістику і чому в ній залишилися?

Журналістом я хотіла бути завжди, хоч і вчилася на філологічному факультеті [факультеті філології]. Але перш ніж потрапити в журналістику, мені довелося попрацювати і на держслужбі, і в рекламі. Коли я вчилася в аспірантурі, мені запропонували роботу в редакції одного з жіночих журналів, і так почалася історія довжиною вже в тринадцять років.

За цей час я поміняла кілька редакцій, але у мене жодного разу не виникало бажання йти з професії. Мені подобається режим 24/7, я спокійно можу включитися в роботу вночі, якщо трапляється подія, про яку потрібно терміново написати. Я отримую драйв від роботи, від того, що потрібно бути постійно в стрімкому ритмі, мені подобається відстежувати новини у сфері культури, кіно, моди, краси і розповідати про це читачам.

фото 1

2. З чого ви починали в Новом Времени, на Радіо НВ?

У Новом Времени я почала з того ж, чим займаюся зараз: керівник розділу Новое Время STYLE. Зізнаюся, я давно хотіла працювати в Кореспонденті часів Віталія Сича. В принципі, так і вийшло, але вже в Новом Времени, що дуже круто.

 

3. Якими проектами, реалізованими в НВ, ви найбільше пишаєтеся?

Пишаюся тим, що Новое Время STYLE – це головний лайфстайл-ресурс нашої країни.
Також пишаюся запуском друкованої версії Новое Время STYLE. Це додаток до основного журналу Новое Время, який виходить раз на три місяці, де ми розповідаємо про подорожі, красиві речі, говоримо з цікавими людьми про їх стиль життя.

 

4. Які ваші особисті якості найбільше допомагають вам у роботі?

Найімовірніше, допомагають стресостійкість і почуття гумору. Коли доводиться вести пряму трансляцію Оскара всю ніч або Євробачення, коли ти навіть не можеш перерватися і нормально поїсти до ранку, тільки це і рятує. Ну і перфекціонізм, який, звичайно, часто заважає, але поки не буде ідеального макета або верстки, я не встану з місця.

 

5. Що б ви порадили молодшим колегам, які тільки починають свій шлях у ЗМІ?

Якщо ви вважаєте, що ваш робочий графік – це з 9 до 18.00, краще не йдіть в журналістику, оскільки це не робота – це стиль життя. Це саме життя. Те, що буде займати практично весь ваш час. Не можна о шостій вечора закрити комп і відключитися. Адже у світі постійно щось відбувається і потрібно тримати руку на пульсі.
Ну і постійно працювати над собою. Заглиблюватися в інші професії: маркетолога, піарника. Це все дуже тісно пов'язано. Потрібно розуміти і відчувати свій бренд і те, як зробити його цікавим читачеві.


6. Як ви любите проводити вільний час?

У вільний час я дивлюся хороші фільми і читаю. Зараз менше художньої літератури – більше нон-фікшн. Люблю їздити на Київське море, просто посидіти подивитися на воду, на горизонт.

фото 2

7. Розкажіть про свою найкращу відпустку.

Я не так багато подорожую, як хотілося б, тому, думаю, що моя найкраща відпустка ще колись буде. Якщо говорити про ті, що були, то їх кілька. Поїздка удвох з моєю подругою на машині до Франкфурта. В лютому. У мене був досвід водіння всього рік і я була таким собі помічником. Зима, темніє рано, снігопади, заправки, придорожні кафе. Але ми зробили 4 з половиною тисячі кілометрів. Почуття гумору тоді теж врятувало. Той випадок, коли було важко, але дуже круто. І поїздка до Йорданії з Ukrainian Fashion Week, особливо ніч в пустелі Ваді-Рам, ніколи не забуду як Іра Данилевська вийшла і спокійно сказала: «уважно переглядайте свої ліжка перед тим, як лягти спати, щоб не було скорпіонів». Напевно, зайвим буде говорити, що ніхто не спав. Але божевільної краси захід сонця і світанок в пустелі були того варті.

 

 

8. Чого вам не вистачає в нинішній Україні?

Простіше було б відповісти, чого вистачає. Але як мінімум, було б добре, якби зробили дороги і не голодували пенсіонери. Для мене це дуже болюче питання, я не можу дивитися, як люди похилого віку рахують копійки на ринках і в магазинах. Вони не повинні так жити.

 

9. З ким із відомих людей ви хотіли б повечеряти і що у цієї людини запитати?

Цієї людини вже немає. Але коли я читаю її книги, подумки розмовляю з нею. Це Сьюзен Зонтаг. Про що говорила б? Не можу сказати, це дуже особисте.