Автомаршрути по Україні

Історія, екстрим, пляж

24 квiтня, 2015
Цей маршрут підійде практично всім категоріям мандрівників, так як перший його пункт сподобається небайдужим до історії, другий - любителям екстриму в контексті ідеальної природи. А завершиться він на море.

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам - до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для автомандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному зацікавленому.

.

Цикл матеріалів НВ завершується маршрутом, який підійде практично всім категоріям мандрівників. У ньому є і історичні місця, і екстрім, і море:

Легедзине - Мигія - Очаків

карта

Загальний кілометраж без врахування дороги:

594 км

Мета №1
Легедзине
48°47'51.83"N, 30°30'51.3"E

Якщо ваш автомобіль зможе без відчутних втрат проїхати (об'їхати) всі ями і вибоїни одеської траси від Києва до Умані, то сміливо повертайте ліворуч на покажчику Легедзине. Ще 30 хвилин (28 км) по дорозі середньої якості — і ви в епіцентрі одразу кількох важливих для вітчизняної історії епох. В першу чергу тут було знайдене і тепер відтворене трипільське поселення ІІІ тис. до н. е.., в тому числі його житлові та побутові будівлі. Це історичне село називається історико-культурним заповідником Трипільська культура.

Саме Легедзине, згідно з легендою, засноване козаком на прізвисько Легейда, з'явилося на карті куди пізніше — у XVIII столітті. Тут жили вільні і чесні люди, тому в 1920 році село вибухнуло антибільшовицьким повстанням, яке завершилося репресіями. А під час голодомору в Легедзине загинуло півтисячі людей.

У декількох кілометрах від села (в бік Свинарки) тягнеться низка скіфських курганів. На одному з них встановлено пам'ятник людям і собакам: в 1941 році 500 прикордонників та їх 150 вірних псів окремої Коломойської прикордонної комендатури піднялися в останню атаку проти ворога.

.

Мета №2
Мигія
48°2'22.56"N, 30°57'2.88"E

Близько 120 км, які можна подолати за декілька годин, - і ви у Мигії. За переказами, звідси родом візуальний символ українського козацтва козак Мамай - той самий, що сидить з бандурою під дубом. А наприкінці XVIII столітті Мигія стала центром гайдамацького руху. Та й сама її назва походить від козацьких багать, миготливих вночі. Але ми їдемо сюди за природою і рафтингом.

У скелястих берегах швидкі води Південного Бугу "беруть" з розбігу 12 порогів, самим серйозним серед яких вважається поріг Червоні ворота. І в 50 кроках від річки ще одна водойма - затоплений гранітний кар'єр, що перетворився в дивовижної краси озеро.

Щоб дістатися до усієї цього пишності, треба проїхати майже всю Мигію і вже на виїзді праворуч від основної дороги помітити великий щит з покажчиком і цілком корисною картою місцевості національного природного парку Бузький град.

Якщо ви налаштовані на рафтинг, то про це треба подбати заздалегідь: через пошуковики легко знайти місцеві компанії, які не тільки організовують спуск по порогах різного ступеня складності, але і харчування - від борщу до барбекю - і нічліг.

.

Мета №3
Очаків
46°37'12.06"N, 31°32'37.45"E

Головне і єдине "але" у вашому пересуванні від Мигії до Очакова - це те, що доведеться їхати через Миколаїв, а це займе якийсь час. Тому наступні 220 км можуть перетворитися на 4 години. Але заради приморського Очакова варто потерпіти.

Якщо вас цікавить пляжний відпочинок, бронюйте номер в одному з місцевих пансіонатів заздалегідь. Якщо ви їдете на один день, то цілком згодиться тутешній міський пляж з його нехитрою інфраструктурою.

Сьогодні Очаків - це тиха провінція, в життя якої влітку вносять різноманітність курортники. Інтерес представляє місцевий ринок, на який треба заглянути раніше, щоб побачити (придбати) будь-яких мешканців Чорного моря у свіжому вигляді.

Через стратегічно важливе місце розташування Очакова за нього воювали князі князівства Литовського, полководці Запорізької Січі, Османської та Російської імперій. Місто брали Олександр Суворов і Григорій Потьомкін. Тут був заарештований, а потім розстріляний на сусідньому острові Березань романтик і дворянин, який перейшов на бік бунтівників матросів, капітан Петро Шмідт.

На Березань і також мальовничу Кінбурнську косу (пісок, прибій, краби, чайки, сосни) з очаківської набережної одить невеликий кораблик. Також уваги заслуговують розкопки давньогрецького поселення Ольвія, які знаходяться в 30 хвилинах поїздки на автомобілі.

І ще один суттєвий козир Очакова: тут немає екологічно шкідливого виробництва, тому повітря містечка віддає тільки морськими водоростями і степовими травами.Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі

.

.

_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото: Вальдимар via Wikipedia, Knight Light, Dmitry Chertousov via Flickr, а також ochakov.ucoz.ua