Автомаршрути по Україні

Зелений туризм

22 квiтня, 2015
Майже на кордоні Вінницької області та Молдови знаходиться відмінне місце для зеленого туризму - світ давніх культів і козачої історії.

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам - до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для автомандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному зацікавленому.

.

Шостий маршрут з циклу НВ присвячений древнім культам і козацькій історії

Вінниця - Буша

.

.

Мета №1
Вінниця
Вінниця
49°13'42.11"N, 28°29'15.56"E

Якщо вже дорога в Бушу лежить через головне місто області, у Вінницю варто заїхати хоча б для того, щоб подивитися на унікальний міський плавучий світломузичний фонтан, найбільший в Європі (адреса - вулиця Кармалюка, або набережна Рошен).

Також варто побачити музей-садибу батька польової хірургії Миколи Пирогова (вулиця Пирогова, 155).

А якщо пощастить зі священнослужителями - і потрапити в Свято-Троїцький скельний храм. Храм - це колишній підземний командний пункт радянського укріпрайону довоєнного періоду (вулиця Свердлова, 185; контакти та інформація на сайті skala.vn.ua).

.

Мета №2
Буша
Буша
48°19'54.48"N, 28°7'18.84"E

Невелике село порадує заїжджого туриста цілим розсипом цікавих об'єктів. Наприклад, єдиною вцілілою і реконструйованою вежею прикордонного замку Речі Посполитої, який стояв тут і був побудований проти татар і турків.

У вежі є музей оборони Буші, а на території - павільйон трипільської культури.

Поруч з замком стоїть оригінальна 130‑річна хата, в якій відкрито музей етнографії, експозиція якого нагадує про столичний музей Пирогово.

Трохи вище замку видно потужні кам'яні хрести старовинного козацького цвинтаря, найбільш ранні з яких відносяться до XVII століття.


Козацьке кладовище

Також у Буші є унікальний дохристиянський печерний храм - прекрасна ціль для велопрогулянок. У ньому вчені виявили рельєф, що зображає Світове дерево. Щоб потрапити в храм, потрібно зв'язатися з розташованою в селі адміністрацією Державного історико-культурного заповідника Буша.

А ще в селі є справжній каньйон річки Бушанка, який протікає тут, але називають його по‑місцевому - Гайдамацький яр. Скелі пісковику утворюють тут дивовижні об'єкти з не менш дивними назвами - Гриб, Баран, Зависання. Це гарне місце для піших прогулянок: до центру села тут 3-4 км. Вхід - платний.

Інфраструктура у Буші відповідна - туристичний хутір Гайдамацька долина (вулиця Лісова, 6) на під'їзді до Гайдамацькому яру з одно - і двомісними номерами економ-класу. Господарі забезпечують гостей харчуванням, гарячою водою, зручностями. Хіба що добиратися складно від центру Буші - немає покажчиків.

Також в селі є приватна агросадиба Чарівний куточок (вулиця Гоголя, 7), що складається зі звичайних та автентичних сільських будиночків з приблизно тим же спектром зручностей.Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі

.

.

_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото: Vargan, DushenkoV, Yurii-mr, Seleonov, Foxdnepr via Wikipedia, а також Alexander Melnik via Flickr.

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів