Сучасному мистецтву бути або що ми знаємо про арт-фестиваль Гогольfest

Історія Гогольfest

15 вересня, 2016
Завтра, 16 вересня в українській столиці відбудеться відкриття найбільшого міжнародного мультидисциплінарного фестивалю Гогольfest, який цього року проходить вже в дев'яте.

Вперше арт-любителі змогли насолодитися Гогольfest восени 2007 року. Ініціатором фестивалю став режисер, продюсер і художній керівник Центру сучасного мистецтва ДАХ Владислав Троїцький.

Голосно заявивши про себе, Гогольfest віщував культурні зміни, до яких, як виявилося, вже були готові українські глядачі.

Ідея
Ідея

Ідея проведення фестивалю полягала в тому, щоб об'єднати в інтерактивному просторі різні види мистецтва, а також освітні програми. Крім того, він був покликаний об'єднати українську творчу та інтелектуальну еліту навколо імені, а також філософсько-релігійних і художніх ідей Н. В. Гоголя – «генія, який відкрив і подарував світові нову і непізнанну, містичну «terra incognita» – Україну».

Перший Гогольfest проводився на території Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал і зібрав понад 10 тисяч відвідувачів.

В рамках першого фестивалю пройшла тематична виставка Гоголь. Портрет, в якій взяли участь більше 105 художників з України, Польщі та Росії. Крім того, відбулося багато інших різноманітних заходів, які не залишили глядачів байдужими, про що свідчив наступний етап фестивалю.

Розвиток
Розвиток

Другий Гогольfest пройшов під назвою Фестиваль Фестивалів і знову у стінах Мистецького арсеналу, але вже навесні 2008 року. Метою цього фестивалю було поєднати досвід найкращих українських фестивалів, тому тут глядачам було представлено творчість кінофестивалів Молодість і Відкрита ніч, а також фестивалів Французька весна і Джаз Коктебель.

Крім того, гості Гогольfest змогли насолодитися етнічною музикою Шешори і Країнамрій. Насичена програма другого фестивалю також включала в себе музичні твори Ст. Мартинова, Т. Грінденко та Ансамблю OPUS-POSTH грою Санкт-петербурзького інженерного театру АХЕ і іншими не менш відомими творцями сучасного мистецтва. Не дивно, що фестиваль зібрав понад 50 тисяч глядачів.

У 2009 році Гогольfest, вже за традицією, проводили в Мистецькому арсеналі. У творчому просторі фестивалю були зібрані представники різних напрямків мистецтва – від театралів до любителів авангардної електронної музики. ДАХ представив публіці постановки Смерть Гоголя і Едіп, Пермський театр У моста порадував двома постановками Красуня з Лінена і Череп з Коннемари за п'єсами ірландського драматурга Мартіна Макдонаха. Також відбулося безліч майстер-класів від відомих журналістів, літераторів і сценаристів.
Розширення кордонів
Розширення кордонів

У 2010 році вперше в історії фестиваль відкрили грандіозним шоу на Майдані Незалежності, після чого Гогольfest перемістився на територію кіностудії імені Довженка. Про активний розвиток арт-марафону свідчила розширена програма, в яку увійшли п'єси-кімнати Майкла Шумахера, Школа драматичного мистецтва Ігоря Лисова, Король Лір Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса, майстер-класи LabGarage та багато інших цікавих перформансів, виступів і постановок.

 

Фінанси і мистецтво
Фінанси і мистецтво

У 2011 році фестиваль не відбувся через відсутність фінансування, а його засновник і натхненник Владислав Троїцький оголосив про те, що не має наміру проводити захід за власні кошти без підтримки влади.

Проте, вже з 2012 по 2014 рік фестиваль досить успішно проводився в промзоні на Видубичах, на території експериментально-механічного заводу. Завсідниками фестивалю за цей час стали фрік-кабаре Dack Daughters, санкт-петербурзький інженерний театр АХЕ, Сергій Жадан, ДахаБраха та інші культурні діячі з різних країн, включаючи Orcestronica з Франції, іспанський театр-кабаре Che y Moche, ізраїльський перфомансист Тамар Рабан та багато інших.

У 2015 році Гогольfest вперше проходив на території ВДНГ. Перфомансом-відкриттям фестивалю стала постановка ідеолога Влада Троїцького Мистецтво війни любові миру, назва якої повторює головний лейтмотив Гогольfest 2015.

Відбулося понад 500 кінопоказів, лекцій, презентацій, майстер-класів, театральних та музичних постановок, а також спеціальна дитяча програма, фешн-арт та еко-програма: традиційно заходи на art-майданчику фестивалю зачіпали соціально-політичні, екологічні теми з точки зору сучасної культури і мистецтва.

 

ГОГОЛЬFEST 2015, ART OF WAR LOVE PEACE

 
Творча подорож
Творча подорож

Сьогодні Гогольfest - це мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, один з найбільших культурних заходів з яскравою цікавою та різноманітною програмою, в якій кожен глядач зможе знайти свій арт-напрямок і відправитися у власну «творчу подорож».

У цю п'ятницю, 16 вересня в Києві відкриється дев'ятий Гогольfest. Цього року фестиваль буде проходити на Арт-заводі Платформа, який є стратегічним і організаційним партнером Гогольfest і триватиме до 25 вересня.

Насичена програма фестивалю охопить понад 10 напрямків. Серед головних подій Гогольfest 2016 - приїзд одного з найбільш модних і цікавих європейських режисерів, литовця Оскараса Коршуноваса, соціально-політичний проект Burn.Babylon, дві нові програми від групи Dakh Daughters, а також виступи українських музикантів, які зберуться на музичній сцені фестивалю Atlas Weekend - Atlas Stage.

 

ГОГОЛЬFEST.BABYLON 2016


Цього року фестиваль проходить під знаком міфу про Вавилонську вежу, з якою організатори порівнюють сьогоднішню реальність і безпосередньо Гогольfest. Вавилон – це спроба грандіозного будівництва міста, яке об'єднало людей для створення концептуально нового світу, проте будівництво зазнає краху, коли люди діляться на «правих» і «лівих», на «схід» і «захід». Саме тому основний меседж арт-фестивалю цього року – це пошук комунікації.

Вивчити найбільш яскраві події з обширної програми Гогольfest 2016, якими організатори цього року вирішили порадувати цінителів сучасного мистецтва можна разом з НВ.

.

.

ЧИТАЙТЕ ОСТАННІ НОВИНИ ПРО НАЙБІЛЬШИЙ АРТ-ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНИ ГОГОЛЬFEST 2016 В СПЕЦТЕМІ НВ.

При підготовці матеріалу були використані фото Гогольfest з офіційних сторінок фестивалю у соціальних мережах VK, Facebook і на фотохостингу Flickr.