Ганна Заячківська

31 жовтня 2014, 18:24
1
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міс Україна-2013, під час Майдану - волонтер, медсестра

______________________________

Наприкінці листопада я тільки повернулась в Україну з конкурсу «Міс Світу». Пам’ятаю момент, коли в новинах показали, як розганяють людей, як їх б’ють… Ми плакали від безсилля. Тоді я взяла пару речей і поїхала з рідного Івано-Франківська до Києва. Спершу на Майдані просто дивилася, спостерігала. Потім подумала, що маю якось допомогти. Вирішила, що поїду додому, виступлю там на площі, покличу людей приїжджати у Київ. Так і зробила. Було досить багато і студентів, і простих громадян — дехто одразу приймав рішення, збирався до столиці. Я теж вдяглась тепліше і повернулася на Майдан. Я була там щодня. У різних ролях.

Якось побачила двох дівчат-волонтерок біля Будинку профспілок. Запитала: «Як у вас справи? Як ви себе почуваєте?» А вони кажуть: «Ти знаєш, ми не спимо вже третю добу». Тоді я їх замінила, роздавала людям чай і канапки. Коли питала про їх настрій, багато людей розцвітали на очах. Декого проста увага зігрівала більше ніж той чай.

Згодом я підходила на «Вільний університет Майдану», де була маленька сцена. Мої друзі там організовували виступи. Я також намагалася допомагати. Потім стала у нагоді хлопцям в «Спільнобаченні» – то вночі спілкувалася з людьми онлайн, то коментувала події. У новорічну ніч мене запросили разом із Женьою Стрижевською вести програму на сцені університету. Це була велика честь. Ми тоді замерзли: ні рук, ні ніг, навіть носа не відчували. Але коли люди разом взялися за руки і співали гімн України, усе забулося — холод, втома, страхи. Це був найпрекрасніший Новий рік у моєму житті.

Головне

Геополітика

Сьогодні, 20:16

thumb img
У парламенті Британії виключили третє голосування за Brexit без зміни угоди
Економіка

Сьогодні, 15:09

thumb img
Адвокат Дерипаски заявив, що його статки через санкції скоротилися на $7,5 млрд
Футбол

Сьогодні, 13:00

thumb img
Нападник збірної України двома голами принес перемогу бельгійському клубу - відео