Автомаршрути по Україні

Галицькі фортеці

20 квiтня, 2015
Що варто відвідати в Україні за декілька святкових днів

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам - до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для автомандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному зацікавленому.

.

Другий матеріал з циклу присвячений галицьким фортецям

Підгірці - Олесько - Львів - Жовква

карта
Нова траса Київ-Чоп дає доступ до фортець Львівщини і самого Львову.
Мета №1
Підгірці
Підгірці
49°56'25.15"N, 24°59'0.42"E

Траса Київ-Чоп на ділянці Рівне-Львів прокладена так, що, навіть не з'їжджаючи з дороги, можна розглянути найвідоміші замки Львівщини.

Перший з них знаходиться у селі Підгірці. Найкрасивіший з львівських замків видно з траси, від якої до нього всього 2 км.

Він побудований у 1635-1640 роках з подачі коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського в модному для того часу стилі замку-резиденції, фактично - укріпленого палацу.

Виглядає дуже ефектно з боку, хоча і перебуває не в найкращому вигляді - в замку йде реставрація, що стала безкінечною. Через неї можна відвідати тільки частину внутрішніх приміщень.

.

.

Мета №2
Олесько
49°57'38.48"N, 24°53'30.21"E

Дeкілька хвилин на машині по трасі Рівне-Львів від Підгірців - і знову ліворуч видніється замок. На цей раз - Олеський. Він більш суворий і набагато більше схожий на класичний замок, ніж його брат з Підгірців.

Від траси до нього їхати декілька хвилин.

Спочатку замок побудували в XIV столітті, але його зруйнували татари. У нинішньому вигляді відновлений місцевим воєводою в 1605 році. Через пару десятків років у ньому народився майбутній польський король Ян ІІІ Собеський.

Автомобілем можна під'їхати тільки до підніжжя пагорба, на якому стоїть замок. Навпроти за невисоким парканом розташувався красивий невеликий монастир капуцинів з костелом Йосипа.

Підйом до замку легкий - через злегка запущений парк. Сама будова невелика. Старі високі ворота ведуть у внутрішній мощений двір, пройшовши через який можна потрапити у відносно невеликий, але непоганий музей. Година-півтора - цього цілком достатньо, щоб ознайомитися з усіма експонатами і навіть перекусити в ресторані при замку.

Мета №3
Львів
Львів
49°50’53.5’’N, 24°2’20.82’’E

У даному маршруті Львів - пункт для відпочинку і цілком пішохідних розваг: у травні тут пишно відсвяткують день міста. Але раз вище мова йшла про замки, то і тут можна знайти їх сліди.

Головна фортеця міста відома, мабуть, всім - це Високий замок (вулиця Високий замок).


Вид на Высокий замок (на горе по центру) с центральной городской Ратуши

Вид на Високий замок (на горі по центру) з центральної міської Ратуші


Від укріпленої резиденції князя Данила Галицького, що розташовувалася тут, нічого не залишилося. Майже так само, як і від побудованого пізніше на цьому місці польським королем Казимиром кам'яного замку, про який нагадує лише фрагмент однієї зі стін.


Фрагмент одной из стен каменного замка

Фрагмент однієї зі стін кам'яного замку


Але потрапити в Високий замок все одно можна - тепер це знаменитий парк з відмінним оглядовим майданчиком.


Вид на центральную часть Львова со смотровой площадки Высокого замка

Вид на центральну частину Львова з оглядового майданчика Високого замку


У Львові збереглася інше оборонна споруда - Цитадель (вулиця Грабовського). Це група австрійських кам'яних укріплень. Правда, тепер вони виглядають оригінально - одне з них, наприклад, займає готель.

Мета №4
Жовква
Жовква
50°3'21.17"N, 23°58'13.68"E

Пприблизно 40 хвилин їзди від Львова на північ - і автотурист потрапляє в Жовкву. Тут є одразу кілька цікавих оборонних споруд. Головний - замок епохи Відродження, який почали будувати в 1594 році. Польський король Ян III Собеський перетворив його в літню резиденцію і замок став одним з найбагатших палаців Європи. Зараз він на реставрації - по суті, готовий лише фасад. За 2 грн можна зайти у внутрішній двір, але розглядати там особливо нічого.

Ще один "замок" Жовкви оригінальний - це оборонна синагога, яка дійсно нагадує невелику фортецю, виконану в стилі ренесансу з елементами бароко. Синагога - одна з найбільших у Європі, вона була частиною міських укріплень. Її почали будувати в 1692 році, а закінчили через шість або вісім років.

Втім, Жовква цікава не стільки окремими будівлями, скільки всім ансамблем центру. Засновник міста Станіслав Жолкевський, отримавши від польського короля право на будівництво, вирішив розпланувати Жовкву за зразком "ідеального міста" італійського архітектора П'єтро Катанео. І ось ця "ідеальна" прямокутна Жовква легко проглядається в центрі реального міста, не переобтяженому пізньою забудовою.Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі

.

.

_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото: Kyrylo Kalugin via Flicrk, Jan Mehlich, Stako, Водник via Wikipedia

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів