Автомаршрути по Україні

На хвилях Дунаю

22 квiтня, 2015
По Україні Дунай майже не протікає. Але ту ділянку великої європейської ріки, яка дісталася країні, дасть фору всім придунайським державам. А по дорозі до неї можна відвідати не тільки веселе місто Одесу, але й два кращих українських дендропарки.

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам — до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для автомандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному зацікавленому.

Тема подорожей актуальна: відправитися на пошуки цікавої України кличе нецікавий курс української гривні.

.

П'ятий маршрут з циклу НВ присвячений кращим українським дендропаркам

Одеса - Затока - Вилкове

700 км

Загальний кілометраж без урахування дороги:
700 км

Мета №1
Біла Церква, дендропарк Олександрія
Біла Церква, дендропарк Олександрія

49°48'52.87"N, 30°4'39.51"E

Усього 40-50 хвилин по трасі Київ-Одеса - і в місті Біла Церква можна поринути у світ різних дивовижних рослин і рукотворних живих інтер'єрів - лісових галявин, лук, дібров, ставків з лебедями.

А також побачити, ніж розважали себе дворяни в своїх маєтках - дивовижні мости в китайському стилі, споруди з водоспадами, стилізовані під руїни і колонада Ехо - споруда, в якій шепіт посилюється, а виступи камерних хорів звучать так само потужно, як концерт рок-групи на стадіоні.

Дендропарк Олександрія - колишній маєток польських магнатів Браницьких, якому вже понад 200 років, - експерти називають одним з найкращих в Європі.

Мета №2
Умань, ландшафтний парк Софіївка
Умань, ландшафтний парк Софіївка
48°45'46.76"N, 30°13'18.52"E

На півдорозі до Одеси є конкурент Олександрії - ландшафтний парк Софіївка. Його заклав ще один польський магнат - Потоцький, приблизно в той же час, коли Браницькі зайнялися дендропарком в Білій Церкві.

Але у уманського інша концепція - це такий Діснейленд XVIII століття: тут важливі не стільки рослини, скільки різні архітектурні будови і скульптури.

Мета №3
Одеса
46°29'9.6"N, 30°44'35.52"E
Перлина біля моря в цьому маршруті може стати пунктом для відпочинку та ночівлі.
Мета №4
Затока
Затока
46°6'33.12"N, 30°30'7.2"E
Велике курортне селище на Кароліно-Бугазській косі поблизу Одеси. Головна визначна пам'ятка - вода і пляжі. На цих двох стовпах і зросла місцева індустрія відпочинку з будинками і будиночками відпочинку, санаторіями та іншими подібними об'єктами.
Мета №5
Вилкове
Вилкове
45°23'55.33"N 29°35'32.31"E

Нелегка поїздка не кращою дорогою - така плата за проїзд в українську Венецію - містечко Вилкове, розташоване в дельті Дунаю. Його заснували старовіри - в місті досі є їх храм, та й самі вони все ще живуть тут.

Замість вулиць - протоки і канали (єрики), замість автомобілів - човни. Заплавні ліси, затоки, пелікани, цілі луки лотосів. І риба. У травні сюди на нерест йде дунайський оселедець, жирний і ніжний.

Тут розташований Дунайський біосферний заповідник, який проводить екскурсії по річці. Найтриваліша - тригодинне занурення у водний світ, включаючи відвідування місця впадання Дунаю в море - так званого нульового кілометра.

У Вилковому мандрівників чекають кілька баз, є і вся основна міська інфраструктура. Але ввечері заїжджому гостю знайти гарячу їжу буде дуже складно - про це варто пам'ятати.

Зате тут немає напливу туристів, що саме по собі непогано.Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі

.

.

_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото: MarO2, Cambronn, MSha, Folkerman, Alexostrov via Wikipedia, а також Ієрея Максима Массалитіна, Гоменюк Христини, Elena Pleskevich, deepstereo via Flickr.

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів