Навіщо Лавров заговорив про вибори в Донбасі

3 коментувати
Незважаючи на заяви про прагнення до миру, справжні цілі РФ залишилися незмінними

Сьогодні міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров виступив із заявою, що ДНР і ЛНР готові до проведення виборів на окупованих територіях за українським законодавством. Думаю, ця пропозиція – щось із розряду «отруєних поцілунків».

Здавалося б, ось вона, діжка меду; сепаратисти згодні на вибори за українським законодавством. Але за фактом розкриваються цікаві подробиці: звучить заява про те, що виключається участь у виборах Правого сектору та інших радикалів. Ця обмовка викликає подив.

Зрозуміло, що участь того ж Правого сектору, Свободи або їхня агітація на вулицях Донецька уявляється чимось фантасмагоричним. Але, якщо ми говоримо про повернення в правове поле України, ніяких перешкод їм не повинно ставитися: ці партії зареєстровані Мін'юстом, немає ніякого рішення суду про визнання їхньої діяльності незаконною або такою, що не відповідає Конституції України.

Крім того, як міністр закордонних справ сусідньої держави може диктувати нам, яким українським партіям брати участь у виборах, а яким – ні? Це моветон. Отже, заява Лаврова дає надію на те, що крига скресла, але значних успіхів очікувати не варто. Сурмити у фанфари і радіти, що Донбас став на шлях мирного врегулювання, поки рано: це заява – лише зондування грунту.

Як Лавров може диктувати нам, яким партіям брати участь у виборах?

Це може бути й хитрістю: у зовнішньому правовому полі пропонується якийсь позитив, але тут же додається деталь, яка зводить все нанівець. Незважаючи на заяви про прагнення до миру, справжні цілі РФ залишилися незмінними.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.