Миротворці можуть з'явитися в Україні в 2016 році

1 коментувати
Для ефективності місії потрібно до двадцяти тисяч «блакитних касок». Це досить серйозний контингент, а тому потребує часу

В ситуації, коли конфлікт в Донбасі вдалося локалізувати, а положення Мінських угод про припинення вогню та відведення важких озброєнь нехай зі скрипом, але виконуються, присутність миротворців в Україні може розглядатися в якості стабілізуючого фактору, що робить неможливим продовження конфлікту. Це якщо розглядати ситуацію з точки зору логіки.

З політичної ж точки зору доводиться констатувати, що черговий сплеск інтересу до введення миротворців нічим не відрізняється від тих, які ми спостерігали в 2014 році в період липень-серпень (тоді з тезою введення миротворців більше грала російська пропаганда, маючи на увазі, зрозуміло, свій контингент). Потім естафету перехопила українська сторона – цієї зими в період дебальцевської кризи та перемовин в Мінську тема миротворців мусувалася дуже активно. Зараз знову повернулися до цього питання.

Покищо постановка питання «якщо Мінські домовленості не будуть виконані, ми розглянемо варіант введення миротворців» виглядає як політичний хід. Але, якщо говорити про це в політичній площині, то вони навряд чи з'являться раніше, ніж через дев'ять місяців, не раніше середини 2016 року.

Потрібно враховувати внутрішньополітичні проблеми, оскільки ст. 85 Конституції України передбачає обов'язкове схвалення парламентом допуску військових підрозділів інших держав на територію України.

Якщо Україна погодиться на введення миротворців, а інша сторона – ні, виникне правова колізія

У нас, звичайно, можуть піти шляхом підгонки законів під конкретну ситуацію, але є ще і Організація Об'єднаних Націй, Рада Безпеки, яка повинна консенсусно схвалити введення миротворців. А тут виникає проблема: яких саме миротворців хочуть бачити в Донбасі. Зрозуміло, кого хоче бачити Україна, а кого – Росія, ДНР та ЛНР. Тут виникають дуже серйозні різночитання.

Окрім того, оскільки у європейців спостерігається помітна втома від української кризи, а вся увага перемикається на біженців та Сирію, навряд чи ця ідея зустріне ентузіазм у членів ЄС і НАТО. Не думаю, що на даний момент нам забезпечена серйозна підтримка ідеї введення миротворців.

Складність ситуації полягає в тому, що проведення такого роду миротворчої операції вимагає згоди всіх сторін, що взяли на себе зобов'язання по підтриманню миру та спокою в регіоні. Тому, якщо Україна погодиться на введення миротворців, а інша сторона – ні, виникне правова колізія.

До того ж, введення миротворців на територію України може означати визначення конфлікту як громадянської війни. Друге питання: кількість миротворців, адже для ефективності місії потрібно не два і не п'ять, а до двадцяти тисяч «блакитних касок». Це досить серйозний контингент, за один день такі рішення не приймаються.

Тому, на мою думку, нещодавні заяви про можливість введення миротворців не більш ніж політичний хід, козир в рукаві, який час від часу витягується.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.