Мінські маневри: доля Донбасу вирішиться в грудні

10 коментувати
Мінські маневри: доля Донбасу вирішиться в грудні
Нас чекає або ескалація, або переговори в новому форматі

Мінські угоди зараз, м'яко кажучи, перебувають у кризовому стані, і проведення сепаратистами виборів на захоплених територіях поставить їхнє подальше виконання під питання.

Ми бачили, що обидві сторони не дуже-то і прагнули до виконання угод, ретельно вишукуючи мінімальні підстави дорікнути своїх візаві в порушенні домовленостей. Так чи інакше, в Мінських угодах чорним по білому зазначено, що вибори на окупованих територіях повинні проводитися у відповідності з законодавством України. Це означає, що вони повинні пройти 25 жовтня, в обумовлений Конституцією термін.

З урахуванням того, якими формалістами є європейці, ця дата не підлягає ревізії.

Маневри з так званим планом Мореля – це те, що можна ігнорувати, оскільки умови проведення виборів зафіксовані на папері. Відповідно, Київ отримує залізний аргумент для того, щоб звинуватити Росію і сепаратистів у зриві виконання угод.

Думаю, саме грудень стане кризовою точкою, а, можливо, навіть і датою смерті Мінська-2. Що далі? Можливе загострення конфлікту – про це не раз попереджали. Але, можливо, в Мінську або в іншому місті сторони знову сядуть за стіл переговорів, щоб у тій чи іншій формі обговорити Мінськ-3.

Враховуючи обставини, що склалися, Україні слід боротися за розширення формату переговорів, насамперед, за рахунок залучення Сполучених Штатів, чия позиція для нас надзвичайно важлива, і аргументи яких тій же російській стороні буде куди складніше ігнорувати.

Дуже скоро спаде хвиля пропагандистської піни, яка піднялася після Генасамблеї ООН, і ми побачимо реальний стан речей. Чи буде Захід намагатися дотиснути Україну на виконання плану Мореля? Поки в нас є всі аргументи, щоб відхиляти подібного роду пропозиції, подивимося, що буде в грудні.

Продовження терміну дії Мінська-2, на мій погляд, варіант малоймовірний. Але як одна з форм виходу з ситуації може розглядатися і він, адже будь який поганий "мінський мир" краще доброї війни.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.