Чого чекати від обстрілів у Донбасі

0 коментувати
Пронози експертів стосовно загострення у кінці листопада - на початку грудня справдилися

Вчора проросійські терористи двічі обстріляли з Градів околиці міст Красногорівка і Горняк в Донецькій області. І все ж, думаю, найближчим часом розраховувати на принципову зміну ситуації в Донбасі не варто. Бойовики і Москва продовжують втілювати в життя свою традиційну тактику, а, значить, періоди загострення на передовій будуть змінюватися на періоди затишшя. Вчорашні обстріли цих міст, а також підконтрольної бойовикам Михайлівки свідчать про перехід до стадії ескалації.

Тим не менше, я не став би очікувати, що цей період загострення переросте в щось масштабніше, а ситуація в Донбасі відчутно зміниться.

Особливо Росія не буде ризикувати напередодні грудня, який є кризовою точкою Мінського процесу - я вважаю, що саме в грудні ми дізнаємося, який з варіантів розвитку ситуації буде обрано. Чи буде це пролонгація нинішніх угод, домовленості про проведення виборів на окупованих територіях і чергові спроби продовжити переговори з супротивником, або ж настане крах домовленостей, і в цьому випадку незабаром ми побачимо в тій чи іншій формі треті Мінські угоди.

Часу залишилося не так вже багато, і скоро ми побачимо, який з цих сценаріїв здійсниться. Нинішнє ж загострення було цілком прогнозованим: аналітики говорили, що друга половина листопада - початок грудня, найімовірніше, стане періодом відновлення обстрілів і локальної ескалації. Так і сталося.

Україні доведеться робити вибір між поганим і ще гіршим

А ось на міжнародній арені ситуація розвивається в несприятливому для України напрямі - це пов'язано з терактами в Парижі і можливості виходу Путіна з ізоляції, а також з повільним прогресом нашої країни.

Є побоювання, що на тлі не найкращого розвитку економічної ситуації, стану проведення реформ і боротьби з корупцією на Заході на нас дуже скоро просто махнуть рукою. До яких наслідків це призведе? Швидше за все, нам будуть дуже обмежено і дозовано надавати фінансову допомогу, робити офіційні заяви про моральну підтримку - але не більше. Боюся, зі своїми проблемами Україна залишається сам на сам.

І кращих перспектив у нас на даний момент немає: вибір доведеться робити між поганим і ще гіршим.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.