Зростання витрат і курс долара. Чого чекати від бюджету-2017

0 коментувати
Бюджет варто будувати на песимістичній базі, закладаючи варіант, який нижче середнього, а потім вже коригувати показники

Наш бюджет на 2017 року дуже обмежений іншими зобов'язаннями України. Якщо подивитися на основні статті видатків, то вони від бюджету до бюджету практично не змінюються. Головні джерела витрат і доходів, в цілому, зберігаються.

У проекті планується збільшення видатків бюджету на 14,9% порівняно з бюджетом на цей рік, що мені здається досить оптимістичним, враховуючи, що очікується приблизно 3% економічного зростання і 8% інфляції.

Якщо дуже спростити і припустити, що наш номінальне зростання ВВП буде таким же, як реальний ріст плюс інфляція (це не зовсім так, але для спрощеного варіанту припустимо), то він складе 11%, тоді як ми ставимо зростання витрат на рівні майже 15%.

Це означає, що зростання витрат буде перевищувати темпи зростання економіки, що не дуже добре, особливо якщо ми враховуємо і можливість якихось негативних змін, а також те, що, як правило, у проект бюджету, який подається Міністерством фінансів, згодом депутати вносять свої правки в напрямку збільшення витрат. У проекті витрати вже випереджають зростання економіки, а після депутатських правок вони, найімовірніше, ще збільшаться. В такому випадку бюджет може виявитися нереалістичним, або ж справа в тому, що прогнози щодо інфляції і зростання економіки занадто песимістичні.

У проекті витрати вже випереджають зростання економіки

Я вважаю, що бюджет варто будувати на песимістичній базі, закладаючи варіант, який нижче середнього, а потім вже коригувати показники. Зрозуміло, що за станом на вересень поточного року наша інформація про те, як буде розвиватися ситуація в 2017 році, недосконала. Оцінки будуть ставати набагато точніше з часом.

Що стосується закладеного в бюджет курсу валют 27,7 гривень за долар, то потрібно розуміти, що мова йде про середньорічний курс, потрібний в основному для того, щоб розрахувати, скільки коштів піде на погашення зовнішніх позик. Курс долара впливає в основному саме на це, так як витрати і доходи здебільшого прив'язані тільки до гривні. До того ж, протягом року можливі коливання, так що я б не виключав, що курс дійде і до таких позначок. Але не треба дивитися на нього як на курс, який чекає нас протягом всього року.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.