Зміцнення гривні. Це надовго?

0 коментувати
Цієї осені та взимку НБУ буде поповнювати золотовалютні резерви, тим самим стримуючи зміцнення національної валюти

19 жовтня НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 25,66 грн за долар. Долар США подешевшав на 12 копійок.

Проте, на цей момент серйозних передумов для зміцнення гривні немає. Більш того, якщо керуватися недавньою заявою Національного банку про те, що його керівництво ставить однією зі своїх головних цілей нарощування золотовалютних резервів України, це означає, що при будь-якому зміцненні гривні НБУ виходитиме з інтервенцією, скуповуючи існуючу на міжбанку пропозицію валюти.

Таким чином, він буде поповнювати золотовалютні резерви, паралельно стримуючи зміцнення гривні.

А з огляду на сезонне збільшення імпорту, особливо на тлі попереджень про те, що зима буде достатньо холодною (а значить, зростуть витрати на придбання паливних матеріалів, насамперед - газу), в цілому очікується, що значного посилення гривні очікувати не варто, а до кінця року можна розраховувати навіть на невелике її ослаблення.

Це основні моменти, від яких залежить курс гривні, але, зрозуміло, що факторів, що впливають на неї, набагато більше. Має значення те, отримаємо ми чи не отримаємо наступний транш від МВФ, чи прийдуть в країну інші кошти, що буде з цінами на основні експортні та імпортні товари, чи будуть всередині країни якісь проблеми, які можуть викликати сплеск попиту на валюту – наприклад, загострення на сході, які можуть призвести до недовіри до гривні.

Прогноз 26-27 гривень за долар до кінця року залишається актуальним

Всі ці численні фактори можуть вплинути на обмінний курс, але в цілому нинішній прогноз – 26-27 гривень за долар до кінця року – залишається актуальним.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.