З чим пов'язані коливання гривні

1 коментувати
Ми повинні звикнути до того, що у нас достатньо гнучкий курс

Посилення гривні, що спостерігається останнім часом, як і її коливання протягом усього березня, на мій погляд, не варто прив'язувати до якихось конкретних факторів. Коливання курсу обумовлені лише співвідношенням попиту/пропозиції на кожен конкретний момент часу.

Незважаючи на те, що курсові коливання спостерігалися протягом усього попереднього місяця, а також в нинішньому, говорити про якусь конкретну тенденцію до зростання або падіння національної валюти не доводиться. Ми повинні звикнути до того, що у нас достатньо гнучкий курс НБУ дозволяє йому коливатися.

Водночас, очікувати подальшого істотного зміцнення національної валюти я б не став з тієї причини, що сьогодні Національний банк при наявності надлишку валюти на ринку, який і тисне на курс гривні, викуповує її для поповнення резервів. Одна з цілей НБУ на цей рік – наростити резерви, щоб у майбутньому мати можливість за необхідності впливати на курс і згладжувати курсові коливання.

Таким чином, Нацбанк, на мою думку, буде викуповувати гривню на міжбанківській біржі, і це втримає її від посилення в найближчі кілька місяців.

При наявності надлишку валюти на ринку Нацбанк викуповує її

У той же час, ризики різкого падіння існують завжди, проте істотних передумов для такого розвитку подій – якщо не буде якихось зовнішніх шоків, як, наприклад, вторгнення Росії або різке збільшення/зниження цін на експортні товари України – я би не очікував.

Що стосується впливу на курсову стабільність отримання/неотримання коштів МВФ, то хтось може сказати, що важливість цього фактора знизилася, адже ми вже практично півроку живемо без чергового траншу. Проте, інші відзначать, що ми, нарешті, домовляємося про формування нового уряду, якого чекають і в МВФ. Якщо найближчим часом Верховна Рада затвердить новий уряд, Фонду буде з ким спілкуватися. Відповідно, це може прискорити отримання траншу. Таким чином, позитивні новини про формування уряду можуть впливати на курс і очікування щодо того, наскільки швидко буде отримано транш.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.