Торгова війна Москви і Києва: хто кого

3 коментувати
Запроваджені Росією санкції неприємні, але не смертельні для України

Будь-які обмеження на торгівлю шкодять усім учасникам процесу. Страждає і та країна, що запровадила обмеження, і та, проти якої вони задумані.

Між Україною і Росією не припиняється торгова війна. Додатково до оголошеного раніше Росією продуктового ембарго на імпорт товарів з різних країн, у тому числі з України, Москва запровадила чергові обмеження на транзит українських товарів через РФ до третіх країн. Зокрема, обмеження торкнуться перевезень товарів у Киргизстан і Казахстан.

Українська економіка набагато відкритіша від російської. Експорт або імпорт в українському ВВП дорівнює приблизно 50%. У той час як в російському – трохи більше 10%. Це означає, що будь-які обмеження, що навіть однакові за впливом на експорт і імпорт обох країн, найбільше вдарять по Україні, як по більш відкритій економіці, ніж по Росії.

Запроваджені Росією санкції неприємні, хоч і не смертельні для України. Проблеми виникнуть, насамперед, у торгівлі з Казахстаном – це більша економіка, ніж Киргизія. На жаль, відповідні санкції, анонсовані Україною, не можуть бути настільки ж ефективними. Росія де-факто є монополістом перевезень між Україною і Казахстаном, а Україна, навіть якщо повністю закриє транзит для російських товарів у ЄС, не зможе створити серйозні проблеми для РФ. Просто тому, що в той же Євросоюз росіяни можуть експортувати свої товари і через Білорусь, і через країни Балтії, і Балтійськиму морем.

Будь-які обмеження на торгівлю шкодять усім учасникам процесу

В України немає блокуючої сили, як у РФ. Таким чином, для України запроваджені росіянами санкції більш болючі, ніж відповідні обмеження з нашого боку для них.

Україна, безумовно, повинна користуватися всіма доступними законними методами для того, щоб опротестувати рішення російської сторони. Проте, навряд чи треті сторони, у тому числі СОТ, зможуть допомогти нам у цій ситуації. Такі проблеми розв'язуються у двосторонньому порядку. У СОТ немає сильних важелів тиску на країни. Ця організація, радше, надає додаткові можливості, аніж обмежує їх.

Разом з тим, на цей момент російські заборони менш болючі, ніж раніше. Торгівля України з РФ та іншими країнами СНД знизилася давно.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.