Списання боргу. Що нам дасть угода з кредиторами

6 коментувати
Основне, що ми отримали – це можливість нормально працювати з МВФ

Основне, що ми отримали – це можливість нормально працювати з МВФ

Списання 20% боргу замість 40%, про які просила українська сторона - це дуже мало

Сьогодні міністр фінансів України Наталія Яресько оголосила про досягнення домовленості з кредиторами: списання 20% боргу і перенесення виплат на 2019-2027 рік.

У порівнянні з тим, про що просила українська сторона, а саме, про списання 40% боргу, 20% - це вдвічі менше, особливо з урахуванням досвіду інших країн, які потребували реструктуризації. Тій самій Греції списали 52% боргу, і навіть цього виявилося недостатньо; як ми знаємо, в цьому році відновилися розмови про додаткове скорочення тіла боргу.

Я вважаю, що набагато ефективніше списати борг один раз, але так, щоб після цього країна була в змозі виплатити решту, ніж списувати кожен раз потроху, грузнучи в нескінченних переговорах.

Основне, що ми отримали – це можливість нормально працювати з МВФ, оскільки в меморандумі з МВФ було прописано, що Україна за три роки отримає допомогу на загальну суму в $40 млрд, з яких близько $18 млрд надасть МВФ, трохи менше $10 млрд – інші наддержавні організації (Всесвітній Банк і ЄБРР). При цьому за період співпраці з МВФ, яка має тривати три роки, Україна повинна заощадити $15 млрд на виплату боргів. І виплати перенесли на 2019 рік – вже після закінчення програми з МВФ.

Основне, що ми отримали – це можливість нормально працювати з МВФ

Це звільнить для України певні ресурси, які вона зможе вкласти у свій розвиток; але потрібно розуміти, що, як і раніше, йдеться лише про відкладення вирішення проблеми на якийсь термін.

Списання 40% боргу було б набагато пріоритетнішим. Крім того, залишається питання, якими будуть умови ставки за боргом. Крім списання основної суми боргу, нас цікавили два моменти: відстрочка виплат, що залишилися і зміна процентної ставки. Перший пункт виконаний, щодо другого ще будуть питання.

З досвіду інших країн ми бачимо, що згодом можливі нові переговори та додаткові списання, але все залежить від того, який результат покаже Україна в найближчі роки і чи буде вона в змозі здійснювати виплати, починаючи з 2019 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.