Що чекає українську економіку в 2016 році

2 коментувати
З 1 січня має вступити в дію угода про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом

Вчора Євросоюз заявив про готовність до зони вільної торгівлі з Україною з 1 січня 2016 року. Тим не менш, жодних екстраординарних змін з першого січня наступного року очікувати не слід.

Потрібно розуміти: основні положення ЗВТ запрацювали в Україні вже в цьому році, а ті пункти, набуття чинності яких очікується в наступному, не матиме критичного впливу на загальну картину.

Що стосується тієї самої загальної картини, то принаймні в першій половині 2015 року у нас йде скорочення як експорту, так і імпорту, в тому числі і в країни ЄС. Але викликано це не зоною вільної торгівлі, а іншими факторами.

Свою роль зіграло і те, що ряд підприємств, експортувавших свої товари в Європейський союз, знаходяться на тимчасово окупованих територіях і не можуть продовжувати роботу, а також зниження світових цін на важливі продукти українського експорту, зокрема, сільськогосподарські товари.

В Європу у нас йшла і сільськогосподарська продукція, і певні обсяги чорних металів. Але сьогодні ціна на чорні метали знаходиться на найнижчому рівні за останні 15 років, сільськогосподарські товари також впали у порівнянні з минулим роком. Тому, навіть якщо б ми продовжували продавати в колишніх обсягах, в грошовому еквіваленті ми отримали б менше.

У 2015 році у нас йде скорочення як експорту, так і імпорту, в тому числі і в країни ЄС

Втім, через падіння попиту на ці товари в світі знизилися і обсяги експорту. Але ці тенденції – самостійні явища, не пов'язані з зоною вільної торгівлі. Саме ж набуття її чинності – очікуваний етап, який не принесе українській економіці помітних потрясінь.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.