РФ судиться з Україною. Хто втратить $3 млрд

7 коментувати
Спроби домовитися про реструктуризацію залишаються безрезультатними

Мінфін РФ 17 лютого подав до високого суду Лондона позов до України з боргом у $3 млрд часів президента Віктора Януковича. Україна, у свою чергу, має намір довести, що борг був, фактично, хабарем Януковичу.

Наскільки є шанси на успіх у кожної зі сторін – велике питання. Україна пропонувала і досі, наскільки я розумію, пропонує РФ переоформити цей борг за тією ж схемою, за якою були переоформлені борги інших кредиторів по зовнішньому боргу (списання 20% суми, єдина ставка та відстрочення виплати основної суми боргу на п'ять років – саме те, про що ми домовилися на початку осені з міжнародними кредиторами).

Це було б найкращим варіантом для обох сторін, особливо з урахуванням того, що формально ставка по боргу була меншою, ніж та, яку Україна обіцяє виплачувати в даному випадку.

Але, як ми бачимо, такий варіант пропонувався Російській Федерації протягом усього процесу переговорів – і влітку, і восени минулого року, але російська сторона на операцію не пішла.

Якщо ж ми погодимося, що РФ повинна отримати свій борг в першу чергу і без будь-яких скорочень основної суми, інші кредитори можуть сказати, що це порушує рівність умов для всіх, і, відповідно, вони теж хочуть отримувати виплати на тих же умовах, що і Росія.

Дві найбільші витратні статті бюджету – обслуговування держборгу і трансферти до Пенсійного фонду

В цьому і полягає головна проблема – адже з РФ ми могли б, у принципі, розплатитися, хоча і з труднощами. На сьогоднішній день, навіть незважаючи на те, що ми не виплачуємо основну суму боргу, ми продовжуємо платити проценти, і витрати за обслуговування державного боргу (як внутрішнього, в гривнях, так і зовнішнього) – одна з основних видаткових статей бюджету.

Дві найбільші витратні статті бюджету України на 2016 рік – це обслуговування держборгу і трансферти до Пенсійного фонду. Якщо ми збільшимо навантаження на бюджет за рахунок виплати тіла російського боргу, це буде означати, що нам або доведеться скорочувати видатки за іншими статтями, або збільшувати дефіцит бюджету, або домовлятися з зовнішніми кредиторами про виділення нам певної суми на покриття російського боргу. Що на сьогоднішній день, враховуючи підвішену ситуацію з урядом, важко.

Сьогодні незрозуміло навіть, чи прийдуть в Україну кошти, які ми очікували від МВФ в рамках вже затвердженої програми допомоги.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.