РФ намагається врятувати свої нафтові доходи

11 коментувати
Ніякі домовленості не розв'яжуть проблему падіння попиту на енергоносії

16 лютого представники Росії, Катару, Венесуели і Саудівської Аравії домовилися заморозити видобуток нафти на рівні початку січня 2016 року.

Росія зараз перебуває в складному становищі, та, однак, воно не є критичним. Розраховувати, що Російська Федерація розпадеться через ситуацію, яка склалася на світових ринках нафти, не варто.

І все-таки, оскільки більшу частину бюджету РФ складають саме надходження від продажу нафти і газу, в ситуації, коли ціни на світових ринках настільки впали, а рубль ослаб, країна опинилася перед питанням: потрібно або скорочувати бюджетні витрати (отже, постраждають категорії людей, які отримують кошти з бюджету), або якимось чином спробувати вплинути на ціни на нафту. Інакше доходи бюджету продовжать стрімко скорочуватися.

Зважаючи на те, що в даний момент вартість енергоносіїв на світовому ринку залежить передусім не від пропозиції, як дотепер багато хто вважає, а найближчим часом очікується подальше падіння попиту на нафту, таких можливостей у Росії небагато.

Через падіння цін на нафту Росія не розпадеться

До того ж, нові технології видобутку нафти, такі як фракінговий видобуток, а також перехід на більш активне використання електроенергії замість нафтопродуктів у тих же автомобілях, а також низка інших чинників, відіграють свою роль у здешевленні нафти.

Тому на сьогоднішній день очікується, що відносно низька ціна на нафту (у порівнянні з попередніми роками) збережеться.

І ніякі домовленості Росії з Саудівською Аравією та іншими нафтовидобувними країнами не зможуть посприяти тому, щоб ціна на нафту повернулася до рівня хоча б початку минулого року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.