РФ і заборона українських товарів. Кому буде болючіше

8 коментувати
Ми вже й так втратили три чверті обсягу торгівлі з РФ, тому ембарго не стане для України вироком

Вчора Росія оголосила про те, що з 1 січня 2016 року введе повну заборону на ввезення українських продуктів в країну. Щоб оцінити наслідки цієї заборони, потрібно розуміти, що за останні два роки товарообіг між нашими країнами дуже скоротився.

Відповідно, подальше скорочення не настільки фатальне, хоча і є важливим, адже Росія залишається нашим найбільшим торговим партнером. Хоча, до прикладу, якщо раніше розрив між РФ і наступним партнером, яким на сьогоднішній день є Туреччина, був приблизно вдвічі за обсягом, то тепер вони майже зрівнялися.

Значне падіння обсягів торгівлі з Росією (як експорту, так і імпорту, що відбувалося протягом останніх двох років), і без заборони скоротило обсяг торгівлі майже на три чверті.

Звичайно, вважати, що це скорочення не стане для нас шоком – нібито через те, що залишилося не так вже багато обсягів, було б нерозумно. Потрясіння буде, погіршення ситуації, і розірвання вже укладених контрактів негативно відіб'ється як на бізнесах, які працюють на ці ринки, так і на економіці в цілому.

Раніше ми торгували з РФ вдвічі більше, ніж з Туреччиною; тепер цифри майже зрівнялися

З іншого боку, оскільки Росія і до цього значно обмежила доступ українських товарів на свій ринок, повторення ситуації, коли санкції, які Росія вводила в односторонньому порядку, ставали шоком і були повною несподіванкою для українських бізнесменів, вже не буде. Думаю, зараз більшість підприємців, які продовжують працювати з російським ринком, розуміли, що можуть бути такі обмеження і, відповідно, мали можливість підготуватися і зайнятися пошуком альтернативних ринків збуту. Якщо ж вони цього не зробили, то тут питання вже до них – чому вони не діяли, хоча ситуація явно вимагала підготовки.

Є і інша сторона – як від цієї заборони доведеться самій Росії. Оскільки росіяни не можуть знайти достатньої кількості товарів аналогічної якості та приблизно схожої ціни, це означає, що в РФ слід очікувати скорочення асортименту і зростання цін на продукти харчування.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.