Прогноз для росіян. Ціни на нафту падатимуть

0 коментувати
Імовірність того, що в найближчі 1-3 роки ціни на нафту будуть зростати, дуже низька

Ситуація на ринку «чорного золота» сьогодні складається таким чином, що можна говорити лише про збереження цін на нинішньому рівні або ж про їхнє подальше зниження.

За попередні роки, що характеризувалися високими цінами на нафту, традиційному видобутку були знайдені альтернативні підходи, а також замінники самого «чорного золота». Крім того, були поліпшені конвенційні методи видобутку, нарощені потужності. Ці та інші чинники говорять про те, що відкочування цін на нафту не варто очікувати, поки не відбудеться значного зростання світової економіки і, відповідно, підвищення попиту на енергоносії. Тим часом, у світовій економіці, зокрема, в Китаї, який був основним двигуном останні кілька років, поки що прогнозують уповільнення.

Таким чином, ймовірність того, що в найближчі 1-3 роки ціни на нафту будуть рости, дуже низька. Великі виробники нафти на Близькому Сході сподіваються, що низькі ціни на сировину зможуть витіснити з ринку нестандартні методи видобутку. Проте, у цій галузі відбувся великий прогрес, тому витрати на подібні методи видобутку були знижені до такого рівня, що падіння світових цін не змусило альтернативних видобувачів зупинити свій бізнес.

Завдяки експорту енергоносіїв росіянам раніше вдавалося покривати бюджетний дефіцит

Враховуючи, що для економіки Росії видобуток і експорт нафти і газу є досить важливим фактором утворення бюджету (тобто без доходів від нафти/газу у них формується достатньо серйозний дефіцит), подібні тенденції серйозно вплинуть на країну в наступному році. Завдяки експорту енергоносіїв росіянам вдавалося покривати бюджетний дефіцит, що дозволяло не позичати значні кошти на зовнішніх ринках. Зниження вартості нафти і газу призводить до того, що девальвує рубль, і не збільшуються реальні доходи бюджету. Якщо зниження цін на енергоносії продовжиться, може зрости потреба в отриманні додаткових джерел доходів бюджету.

Ми вже бачили акцію російських далекобійників проти системи плати за користування федеральними трасами «Платон». У широкому розумінні її можна розглядати як спробу знайти альтернативні джерела для фінансування ремонту та модернізації дорожньої інфраструктури Росії. Якщо немає одних доходів, то будуть спроби шукати інші джерела. Це буде викликати, з одного боку, невдоволення бізнесу (з якого і збирають додаткові гроші), а з іншого – можуть початися скорочення якихось статей видатків бюджету.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.