Пора відсудити у Росії і шельф Чорного моря, і Крим

1 коментувати
Повернення родовищ на шельфі Чорного моря є одним з інструментів відновлення внутрішньої енергетичної незалежності

Петро Порошенко заявив, що Україна повинна в судовому порядку повернути газові родовища, над якими країна втратила контроль внаслідок анексії Криму Росією, включно з Одеським і Безіменним.

Ці родовища досить перспективні, оскільки в нас уже були компанії, які працювали на шельфі (насамперед, Чорноморнафтогаз). Навіть більше, є приклади, коли на них здійснювався фактичний видобуток.

Судитися є за що. Але особисто я вважаю, що подібні судові дії варто було б провадити в рамках загальної стратегії щодо окупації Криму, а не з окремих питань. Інакше виходить, що ми судимося за шельф, але не судимося за сам півострів, на якому природних копалин, можливо, й небагато, але є підприємства, які також генерують прибуток. Наприклад, той самий титановий завод.

Всередині країни видобувається лише п'ята частина споживаних енергоресурсів

Тому я не думаю, що коректно судитися виключно з питання територіальних вод, оминаючи при цьому питання самого півострова. Проте, останнє слово за юристами. Можливо, вони вважають, що судитися по шельфу більш перспективно.

Повернення родовищ на шельфі Чорного моря є одним з інструментів відновлення внутрішньої енергетичної незалежності країни за рахунок збільшення видобутку нафти і газу на території України. Як відомо, на сьогодні  всередині країни видобувається лише п'ята частина споживаних енергоресурсів – решта імпортується. У той самий час в Україні є певні запаси, які можна розробляти, і тим самим збільшити рівень самозабезпечення.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.