Чи підскочать ціни на нафту

7 коментувати
Якщо в рамках зустрічі ОПЕК в Алжирі вдалося домовитися з такими великими виробниками, як РФ, вартість чорного золота дійсно може зрости

Представники найбільших експортерів нафти на зустрічі в рамках ОПЕК домовилися знизити добовий ліміт видобутку на 0,75 млн барелів – з 33,24 млн до 32,5 млн на добу. Тим не менш, значної зміни світових цін на «чорне золото» у зв'язку з цим я не очікую.

Значна частина нафти на сьогоднішній день видобувається країнами поза ОПЕК, які, до речі, сильно залежать від своїх нафтових доходів. На фоні обмеження видобутку в країнах ОПЕК інші великі гравці часто, навпаки, підвищують видобуток, що не дозволяє цінам сильно зрости.

Таким чином, я досить скептично ставлюся до очікувань значного зростання нафтових цін внаслідок досягнутих ОПЕК домовленостей. Тим не менш, якщо вони зуміли домовитися з великими виробниками, що не входять в ОПЕК, наприклад, з тією ж Російською Федерацією – а ми дізнаємося це тільки за фактом, – тоді дійсно можна очікувати підвищення цін.

Крім пропозиції, на яку впливають експортери, є ще і попит

Але крім пропозиції, на яку впливають експортери, є ще й попит. А він в останні роки має тенденцію до зупинки зростання. Як мінімум, на рівні окремих країн споживання нафти знижується. Це говорить про те, що середньостроковий і довгостроковий попит може бути дещо нижчим, ніж раніше. Даний фактор також буде утримувати ціни від істотного зростання.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.