Нацбанк знімає валютні обмеження. Що далі

0 коментувати
Чим меншою ми робимо різницю в обмеженнях між чорним ринком і офіційним, тим конкурентніше він стане

Національний банк зважився на часткове зняття валютних обмежень. Тепер банки отримають можливість змінювати курс в обмінних пунктах протягом дня, використовувати власний комерційний курс для конвертації з однієї валюти в іншу, а також встановлювати різні курси в різних відділеннях.

Я вважаю, що ці зміни – позитивний сигнал. Вони зроблені для того, щоб наш офіційний валютний ринок міг більш ефективно конкурувати з чорним ринком, який продовжує працювати в країні.

Всі ми прекрасно розуміємо, що є офіційний ринок, який підпорядковується певним законодавчим обмеженням, і є чорний ринок, який все одно буде торгувати так, як заманеться, які б обмеження не вводилися.

Відповідно, чим меншою ми робимо різницю в обмеженнях між чорним ринком і офіційним, тим більше українських громадян будуть віддавати перевагу офіційному, оскільки при інших рівних він надає більше гарантій: це більш безпечно. Тим більше, що чорний ринок може нав'язувати різні негативні речі.

Тому зняття обмежень з банків – позитивний крок.

Чорний ринок все одно буде торгувати так, як заманеться, які б не вводилися обмеження

При цьому потрібно розуміти, що, крім обмежень, які на сьогоднішній день зняли, залишаються й інші, які продовжують діяти і мають досить серйозний вплив на ситуацію. Це і те, що, наприклад, стягуються кошти в Пенсійний фонд та інші аналогічні обмеження.

Наприклад, питання виплат у Пенсійний фонд порушувалося вже неодноразово, але продовжує викликати неоднозначну реакцію. З одного боку, їх потрібно прибрати, щоб ринок працював більш ефективно. З іншого – багато говорять про те, що це хоч якесь додаткове джерело надходжень до Пенсійного фонду.

Інший приклад – ми досі зобов'язані пред'являти документи при офіційному обміні валюти. Від цього теж час було б позбутися, але чи можна очікувати скасування цього обмеження в найближчі місяці, сказати складно.

Всі валютні обмеження, які залишилися в силі, впливають на економічну ситуацію в країні тим або іншим чином. Сподіваюся, що поступово будуть зняті, і вони; але наскільки швидко це станеться – ось в чому питання.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.