Нас чекають два місяці без польського газу

2 коментувати
Необхідно ретельно стежити, щоб жоден постачальник не був критично важливим для України

Сьогодні стало відомо, що протягом найближчих двох місяців Україна не буде імпортувати природний газ з Польщі через проведення комплексу планово-запобіжних робіт, які розпочнуться 16 травня. Як це може вплинути на наповнення наших газосховищ і те, яким буде наступний зимовий сезон?

Ситуація складається таким чином, що минулу зиму ми закінчили не просто з запасами газу в газосховищах – ці запаси були вище, ніж за даними на січень-лютий попереднього року. Так що із запасами у нас все не так погано; крім того, є можливість і час наростити їх, якщо ремонтні роботи не занадто затягнуться.

Через Польщу до нас йшло не так вже багато газу (3,3 млн куб. м. на добу – НВ). Мови про польський газ як основний не йшло; є й інші трубопроводи, через які ми можемо продовжити закачувати газ з інших країн.

Добре, що ремонтні роботи і припинення імпорту газу з Польщі відбуваються саме зараз, а не в опалювальний сезон, коли рівень споживання за зрозумілих причин набагато вище. Зараз же у нас є можливість нормально функціонувати і при меншому обсязі надходження газу в країну, незалежно від його джерела.

Що стосується російського газу, то, якщо ми не імпортували газ з РФ в опалювальний сезон, зараз, в період меншого попиту, ми і зовсім легко можемо обійтися без нього. Єдине питання – наскільки далеку перспективу ми розглядаємо.

Якщо говорити про найближчий місяц або квартал, це можливо. Але, якщо говорити, наприклад, про п'ятирічну перспективу, Російську Федерацію можна було б залишити в числі постачальників (якщо ціни будуть конкурентними європейським).

У нас буде час наростити запаси, якщо ремонтні роботи не занадто затягнуться

Але необхідно ретельно стежити, щоб жоден постачальник не був критично важливим для України (у тому сенсі, що без нього країна опинилася б у проблемному стані). Ця стратегія не обмежується одним лише імпортом: необхідно збільшувати власне вироблення, накопичення резервів та скорочення споживання газу в цілому. Лише розглядаючи все вищеперелічене в комплексі, ми можемо говорити про наявність в України будь-якої стратегії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.