Коли долар почне падати

2 коментувати
Важливо зрозуміти, нинішнє послаблення є тимчасовим або ж викликане фундаментальними причинами

НБУ, на жаль, зараз має досить обмежені рамки, в яких може діяти. Якщо подивитися на стратегію на 2016 рік, яку ще не затверджено (оскільки не затверджена Рада НБУ, обов'язком якої це є), то ідея полягала в тому, що на цей рік зберігаються два параметри, за якими слід вести спостереження. Перший параметр – це ціни, поступове інфляційне таргетування, а другий – це розмір золотовалютних резервів.

У нашій угоді з МВФ розмір золотовалютних резервів також є одним з показників, необхідних для продовження співпраці з Фондом.

Відповідно, навіть якщо припустити, що вихід з великою інтервенцією міг би бути корисним у даний момент і зупинив би падіння гривні, яке ми спостерігаємо з початку року (що не гарантовано – є проблема того, які причини падіння гривні, вони є фундаментальними і постійними або тимчасовими, які видихнуться), це був би не варіант.

Звісно, якби НБУ вважав, що сплеск є тимчасовим, це означало б, що потрібно виходити з великими інтервенціями, але він не може собі цього дозволити, оскільки в нього є межі, до яких він має право скорочувати обсяг золотовалютних резервів. Відповідно, постає ось таке протиріччя.

Ми можемо дійти до 27 на міжбанку, а потім зміцнитися до 24-25

Повертаючись до того, постійною чи тимчасовою є ця криза, потрібно проаналізувати причини послаблення гривні. Якщо мова йде про фундаментальні фактори – зокрема, зниження цін на українську експортну продукцію на світових ринках, то криза не вичерпається. Якщо ми вважаємо, що це тимчасовий сплеск, заснований виключно на новинах з РФ про падіння рубля і, відповідно, очікування падіння гривні – тоді вичерпається.

Думаю, найближчими тижнями очікувати значного зміцнення гривні не доводиться. Посилення може відбутися цієї весни, коли, з одного боку, скоротиться імпорт газу, і відповідно, витрати на імпорт, а з іншого – почнеться період сезонного зростання експорту металургії. Навесні обсяг експорту, зазвичай, зростає.

Але питання полягає в тому, з якого рівня відбуватиметься посилення гривні. Припустімо, зараз ми можемо дійти до 27 на міжбанку (умовно), а потім зміцнимося до 24-25. Здавалося б, 25 – це буде вище, ніж зараз, але це буде поліпшення порівняно з тим, до чого ми ще можемо дійти.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.