Як Україна торгується з Росією за ціну на газ

3 коментувати
Ми можемо вижити без російського газу

Майже 200 днів Україна не купує жодного кубометра газу в Російській Федерації. На прикладі останнього опалювального сезону (в період, коли споживання «блакитного палива» суттєво піднімається) ми показали, що можемо вижити без російського газу.

Це суттєвий козир у переговорах щодо ціни з російською стороною. Пропозиції, зроблені зараз українській стороні Газпромом, набагато нижчі, ніж у попередні періоди – навіть враховуючи зміни світових цін на газ. Відповідно, у нас з'явилася можливість торгуватися з Росією, і це великий плюс.

Так, Міністерство енергетики Росії запропонувало поставляти Україні «блакитне паливо» за ціною $177 за тисячу кубометрів. Нафтогаз, тим часом, відмовляється від цієї пропозиції, вважаючи ціну завищеною. Українська сторона виходить з того, за якою ціною можна купити газ на європейському ринку. Крім того, потрібно дивитися на інші умови пропонованого контракту.

Коментуючи запит української сторони на відновлення постачань російського газу, глава Газпрому Олексій Міллер пов'язав це зі скороченням реверсу з Європи. Проте в цьому немає нічого дивного. Після закінчення опалювального сезону закупівлі на європейському ринку природно знизилися, адже суттєво знизилася потреба в газі.

Майже 200 днів Україна не купує жодного кубометра газу в Російської Федерації

В принципі до наступної зими ми можемо підготуватися і без закупівлі у Газпрому. Опалювальний сезон 2015-2016 років довів, що це можливо.

Питання в тому, що для нас вигідніше, як в прямому, так і в опосередкованому сенсі. Не варто забувати, що газ – не тільки економічне, але і політичне питання.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.