Як транш МВФ вплине на курс валют

1 коментувати
Як транш МВФ вплине на курс валют
На тлі новин про передачу чергового траншу долар вже втратив по відношенню до гривні 10 копійок, а євро – 19

Вже сьогодні, 16 вересня, в Україну надійде третій транш кредиту МВФ у розмірі $1 млрд. Прямого (або значного) ефекту на такі реальні показники, як ВВП, він не має. Але саме по собі отримання грошей від Міжнародного валютного фонду дає позитивний сигнал, а також дозволяє отримати кошти від держав-донорів та інших міжнародних фінансових організацій. Наприклад, після траншу МВФ ми повинні отримати можливість розмістити на зовнішньому ринку $1 млрд під гарантії США з 1% річних, а також отримати гроші від Європейського Союзу – близько 600 млн євро.

В осінньо-зимовий період в Україні традиційно збільшується попит на валюту, що пов'язано ыз сезонним збільшенням імпорту (насамперед, імпорту газу). Відповідно, додатковий приплив валюти допоможе компенсувати попит на неї.

На тлі новин про передачу чергового траншу долар вже втратив по відношенню до гривні 10 копійок, а євро - 19. Однак істотного посилення національної валюти – до 25-24 грн/дол. – не варто очікувати. Це малоймовірно в поточних умовах. Курс, швидше за все, буде коливатися в діапазоні 26-27 грн/дол., оскільки до весни тиск до ослаблення гривні буде сильніше, ніж тиск до її посилення. Навесні закінчиться опалювальний сезон, і почнеться сезонний ріс експорту. Відповідно, можна буде очікувати більш значного зміцнення української валюти.

Якщо б ми не отримали транш від МВФ, ослаблення гривні було б істотніше

При цьому потрібно розуміти: якщо б ми не отримали транш від МВФ, ослаблення гривні було б істотніше.

Міжнародний валютний фонт видає кредити тільки за умови виконання країною певних кроків. Програма розширеної допомоги Україні була підписана ще на початку 2015 року, навесні і влітку ми отримали за нею певні кошти. Третій транш повинен був надійти у вересні того ж 2015-го, однак на практиці його схвалили лише через рік, у вересні 2016-го. Тобто, практично рік Україна не виконувала якихось умов МВФ і не отримувала його коштів.

Якщо б реформи в Україні реалізувалися за планом, закладеним в програмі співпраці з МВФ, ми б отримали транш істотно раніше. Реформи йдуть, але набагато повільніше, ніж це прописано в програмі співпраці з Фондом.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.