Як бізнес наживається на торгівлі в Криму

1 коментувати
Півострів використовувався в якості механізму прогону українських товарів у Росію

Після чотирьох днів блокади окупованого Росією півострова Петро Порошенко дав вказівку внести закон про скасування вільної економічної зони в Криму.

Я вважаю це рішення правильним. Сьогодні з окупованим півостровом склалася досить дивна ситуація. З одного боку, Крим як вільна економічна зона звільняється від сплати ПДВ (товари, що йдуть на півострів, розглядаються як експорт, і тому ПДВ підприємцям повертається), а з іншого – Російська Федерація не розглядає більшу частину ввезеного як імпорт. Відповідно, безпосередньо в Росію ПДВ також не сплачується.

Ми не можемо розглядати українські товари, що ввозяться туди, як контрабанду, оскільки для цього вони повинні були перетнути кордон іншої держави. Але оскільки за українським законодавством Крим залишається українською територією – нехай і окупованою, - то це не може бути контрабандою за визначенням. Це, швидше, порушення правил перетину адміністративного кордону.

По-перше, несплата податків - це мінус для українського бюджету. По-друге, українські товари і без того дешевші за російські, а відсутність податків, як додатковий фактор, збільшує цей розрив ще більше, чим і користується бізнес. Адже частина ввезених товарів у Криму не затримується, а йде далі транзитом в РФ. Тобто, спочатку на півострів завозяться українські товари, а потім через керченську переправу вони в'їжджають в Росію вже як російські товари, які нібито були виготовлені в Криму.

Несплата податків - це мінус для українського бюджету

Таким чином, підприємці наживаються на колізії, яка виникла. Крим використовувався в якості механізму прогону через його територію частини українських товарів. Більше того, тим самим ми допомагаємо агресору.

Так, у Криму ми не можемо збирати податки. Однак, на мою думку, їх можна збирати, наприклад, при в'їзді транспорту на півострів. Природно, якщо ми зробимо це невигідним, то подібний транзит припиниться. Конкретні виробники зазнають збитків, але для економіки України в цілому це не буде значним ударом.

Більше думок читайте тут.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.