Холоди й російський газ. Якою буде для України зима-2015

2 коментувати
Холоди й російський газ. Якою буде для України зима-2015
Більша частина газу, який ми купуємо у Європи – це, по суті, реекспорт російського, тому наша залежність від Москви залишається високою

На сьогодні, незважаючи на загальне зростання незалежності і енергобезпеки в Україні, залежність від РФ та її газу до цих пір залишається дуже високою.

Якщо взяти статистику за минуле півріччя, то ми дійсно стали купувати в Європи більше газу, ніж у РФ. З іншого боку, велика частина того, що ми купуємо у Європи – це, по суті, реекспорт російського газу. Якщо подивитися на країни, які продають газ Україні, виявиться, що здебільшого мова йде про держави, які не займаються видобутком газу. Відповідно, щоб продавати нам газ, їм потрібно спершу купувати його у інших країн. Та найбільше газу вони беруть саме у РФ.

Так що, хоча газ ми купуємо у Європи, якщо Росія закриє цим країнам доступ газу, вони не зможуть нам більше продавати. Так що диверсифікація має місце, але вона не настільки важлива, як може здатися на перший погляд.

Цього року є надія на значне скорочення споживання газу населенням

Тим не менш, у цьому році є надія на значне скорочення споживання газу населенням. В останнє десятиліття населення практично не зменшувало споживання газу, в основному через те, що ціна на газ для населення в Україні завжди була дуже низькою. До підвищення тарифів у цьому році українське населення платило за газ менше, ніж російські громадяни за газ, вироблений у РФ. Україна імпортувала російський газ за ціною, яка значно перевищувала ціни для населення.

Відповідно, сам факт підвищення тарифів може призвести до зниження споживання газу населенням, а, значить, газу на зиму потрібно менше. Також знижується споживання газу в промисловості. В цілому ж споживання газу в 2015 році має відчутно знизитися в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Крім ціни на газ, важливим аспектом є погодні умови і температура повітря. Якщо зима буде холодною, газу буде потрібно більше. Нагадаю, що минула зима відзначилася найвищою температурою за весь період спостережень. Близько ста років не було такої теплої зими. Минулорічна ситуація незвичайна, і, якщо в цьому році зима буде суворою, доведеться збільшити споживання газу теплокомуненерго та іншими підприємствами, а також домогосподарствам з власним опаленням.

В такому разі Україні потрібні більші обсяги газу, ніж у минулому році.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.