Гривня падає. Яким буде курс до кінця 2015 року

3 коментувати
Зростання попиту на валюту при скороченні пропозиції веде до ослаблення гривні

Багато експертів говорили, що після місцевих виборів гривню "відпустять", внаслідок чого ми будемо спостерігати серйозні коливання курсу, але особисто я дотримувався точки зору, що результати виборів на нацвалюту не вплинуть.

Поясню: вибори були місцеві, а не центральні, і в Україні, як ми бачимо, їх не сприймають достатньо серйозно ані населення (про це можна судити з низьких показників явки), ані політики.

Оскільки місцеві вибори не вважалися серйозним питанням, тримати гривню не було сенсу. Відповідно, такої прив'язки, як в минулому році, коли до парламентських виборів влада намагалася тримати курс на прийнятному рівні, а відразу після виборів різко його відпустила, я в даному випадку не бачу.

Коливання і ослаблення гривні в останні два тижні, на мій погляд, пов'язані не з політичним, а з економічним фактором: це, в першу чергу, очікування подальшого скорочення експорту через зниження цін на основні експортні товари. Половину українського експорту складають чорні метали та продукти сільського господарства, а ціни як на перше, так і друге на світових ринках продовжують впевнено падати.

Половина експорту - чорні метали та продукти сільського господарства, а ціни на них знижуються

В той же час спостерігається сезонне збільшення імпорту – як через опалювальний сезон та імпорт газу, так і з інших причин. Так що очікується, в першу чергу, зростання попиту на валюту для здійснення імпорту і одночасно подальше падіння надходжень від експорту.

Природно, зростання попиту на валюту при скороченні пропозиції призводить до скуповування долара імпортерами і ослаблення гривні, що ми сьогодні можемо спостерігати в обмінниках.

Але, якщо проаналізувати, що чекає на гривню до кінця 2015 року, якщо, звичайно, ми говоримо про міжбанківський курс, можна прогнозувати, що він буде триматися на рівні, близькому до нинішнього – близько 23 гривень за долар.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.