Газовий шантаж. Яку зиму влаштує Росія Україні

6 коментувати
Україна може протягнути на реверсні постачання, за умови, що РФ не піде на принцип

На сьогодні ситуація в енергетичному секторі складається таким чином: виключно внутрішніх запасів і внутрішнього видобутку недостатньо для того, щоб пережити середню в температурному плані зиму.

Запаси газу в сховищах станом на початок опалювального сезону приблизно досягали рівня минулого року. Нагадаю, в минулому році була найтепліша зима за всю історію спостережень (трохи більше 100 років). Таким чином, якщо ми очікуємо середньої зими – а чекати на середні показники - таки коректніше, ніж на найкращий випадок за всю історію спостережень, значить, нам потрібно більше газу для населення і теплокомуненерго, ніж у минулому році.

Тому, крім запасів і внутрішнього видобутку, ми потребуємо також імпорту газу. Щодо того, де цей газ взяти, то його джерелом може бути як Росія, так і країни Євросоюзу. Але, якщо подивитися на дані по газу, який ми закуповували в ЄС в цьому році (а ми купували в країнах ЄС більше, ніж у Росії, а в третьому кварталі цього року, наприклад, взагалі не купували газ у РФ), то більша частина цього газу - насправді реекспорт російського. Ми купували його у країн, у яких практично немає власного видобутку. І, якщо подивитися, у кого вони купували газ, щоб згодом продати його нам, у більшості випадків джерелом була Росія.

Основну частину доходів Росія отримує від газу і нафти, тому на розрив з Європою вона не піде

Отже, якщо Росія піде на принцип і зважиться на протистояння не лише з Україною, але також з Європейським союзом, і спробує перекрити поставки газу в Європу в цілому, це може призвести до того, що ми не зможемо отримувати газ по реверсу від цих країн, так як вони самі залежать від російських поставок. Ймовірність того, що Росія піде на такий крок, відкидати не можна, але загроза цього дуже мала, адже це зробить країну світовою парією. У нинішній ситуації РФ це не потрібно, оскільки вона і так переживає рецесію, страждає від санкцій, відчуває труднощі з наповненням бюджету: основну частину надходжень становлять саме доходи від газу і нафти.

Відповідно, в основному сценарії ми продовжимо отримувати газ як з Росії, так і з ЄС, і це дозволить нам пройти опалювальний сезон 2015-2016 без проблем.

Другий сценарій - ми будемо отримувати газ тільки з Євросоюзу. За умови, що не буде ніяких проблем з транспортною системою (а ми повинні розуміти, що в нинішній ситуації Україна змушена бути готовою до роботи агентів, завданням яких може бути і нанесення шкоди газотранспортній системи, згадаємо торішній вибух на ГТС), і при середній температурі, в цілому ми протягнемо зиму, хоча і на межі. В такому випадку, можливо, доведеться подавати менше газу теплокомуненерго, і, відповідно, температура в квартирах буде трохи нижчою.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.