Два головних успіхи банків в Україні

0 коментувати
Найбільша проблема – деякі банки виводять з ринку занадто пізно

За даними Нацбанку, який відзвітував за 2016 рік, в країні станом на 1 січня: 96 платоспроможних банків, 63 банки отримали прибуток у 10,8 млрд грн., 33 банки – збиток у 170,2 млрд грн. У цілому, історично зафіксований високий збиток банківського сектора - 159,4 млрд гривень.

Вважаю, основний успіх українських банків на даному етапі полягає в тому, що саме в минулому році відновилося зростання гривневих депозитів населення. Згідно зі статистикою, гривневі депозити населення почали зростати саме в 2016-му. На жаль, валютні депозити населення не знизилися. Це пов'язано в першу чергу з наявними умовами: передчасним зняттям депозитів і загальними побоюваннями тих, хто воліє тримати свої заощадження у валюті.

Друге – розчищення банківського сектору та його закінчення. Остання міць, більше якої просто немає – Приватбанк, адже це найбільший банк країни.

З іншого боку, найбільша проблема для банків, що деякі з них виводяться з ринку досить пізно, незважаючи на те, що проблеми цих фінансових установ обговорюються давно. Тут можна говорити вже не тільки про Приват, про який говорили досить довго, але і про менші. Наприклад, про Михайлівський: про його проблеми стало відомо набагато раніше, ніж його закрили. Є проблема того, наскільки швидко це відбувається. Реакція регулятора на порушення тим чи іншим банком якихось обмежень, на жаль, не миттєва.

Утім, вихід банківського сектору в 2017 році на прибуткову діяльність цілком можливий. Основний збиток спостерігався в першу чергу через те, що формувалися великі резерви під високоризикові кредити в портфелі, тепер же ситуація змінюється: обсяг таких кредитів зменшується або залишається на тому ж рівні, сам портфель зростає за рахунок більш низькоризикових кредитів. Це має привести до поліпшення ситуації в банківському секторі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.