Чого чекати від курсу долара влітку

1 коментувати
НБУ продовжить викуповувати валюту на міжбанку, не дозволяючи гривні відчутно посилитися

Cтаном на друге червня Нацбанк продовжив зміцнювати офіційний курс гривні, нехай і не набагато. Після підвищення на 5 копійок він склав 25,09 гривень за долар.

На сьогоднішній день складається враження, що сезонне літнє зміцнення гривні відбудеться і цього року. Якщо взяти для розгляду ситуацію за останні десять-п'ятнадцять років, як правило, в літні місяці спостерігається щорічне зміцнення гривні.

Це пов'язано, по-перше, з динамікою, яка відбувається з нашим експортом: в літні місяці зростає експорт чорних металів.

Другий фактор, з яким пов'язано сезонне літнє зміцнення гривні – це сезон відпусток. Багато людей, які їдуть у відпустку, нехай навіть і у межах України, зберігають свої заощадження в іноземній валюті. Для того, щоб оплатити свій відпочинок, вони обмінюють частину цих заощаджень на гривні, тим самим збільшуючи пропозицію валюти на ринку.

Відповідно, цього року можна зробити висновок, що  є можливим певне подальше посилення гривні.

При цьому потрібно розуміти, що воно навряд чи буде значним: це пов'язано з тим, що на сьогоднішній день одна з цілей Національного банку – це нарощування золотовалютних резервів країни. Відповідно, НБУ продовжить викуповувати валюту на міжбанку, не дозволяючи гривні відчутно посилитися. Якби нацбанк не викуповував долари, посилення національної валюти було б більш помітним.

Транш МВФ, який, за словами міністра фінансів Олександра Данилюка, ми можемо отримати в липні, також дасть певний плюс. Але, якщо дивитися за попередніми отриманими нами коштами. Не можна говорити про пряму залежність: відчутне підвищення курсу гривні в момент отримання траншу або відразу після нього.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.