Чим загрожує Україні позбавлення допомоги ЄС і МВФ

2 коментувати
У грудні ми повинні були отримати четвертий транш МВФ. Але вже зараз зрозуміло, що це практично неможливо

Європейський суд аудиторів заявив, що фінансова допомога ЄС Україні дає вельми обмежений ефект. На думку європейців, фінансові вливання Брюсселя в нашу країну недостатньо впливові і результати тендітні, що пов'язано, перш за все, з затягуванням процесу боротьби з корупцією.

Одним з основних чинників, що знижують ефективність допомоги ЄС Україні, європейці називають вплив олігархів на політико-економічну ситуацію держави, попередивши, що програма допомоги Україні знаходиться під загрозою зриву.

Як на мене, ефективність використання коштів, наданих міжнародними донорами Україні, зберігається приблизно на одному рівні. У даній сфері корупція відносно невисока, оскільки використання іноземної фінансової допомоги, як правило, ретельно контролюється. Але як би там не було, позбавлення донорської допомоги негативним чином позначиться на економіці України.

Європейські кредитори, як правило, йдуть по стопах МВФ

Міжнародна фінансова допомога важлива не тільки як джерело додаткових коштів, але і як джерело фінансування проектів, які в іншому разі не були б реалізовані. Перш за все, через відсутність експертизи в даному напрямку, адже міжнародні донори надають не тільки кошти, а й способи їх найбільш ефективного використання - щось зробити, щось поліпшити. Тобто, нам надають експертну допомогу.

Якого розвитку подій очікувати далі? Європейські кредитори, як правило, йдуть по стопах МВФ. Якщо МВФ дає фінансування, то вони теж дають фінансування, і навпаки. Відповідно, багато що залежить від відносин України з Міжнародним валютним фондом.

Що стосується МВФ, то у грудні ми повинні були отримати четвертий транш фінансової допомоги. Але вже зараз зрозуміло, що це практично неможливо. Україна не виконала взяті на себе зобов'язання щодо прийняття певних законів: початок пенсійної реформи, відкриття ринку землі і т. д. Немає реформ - немає грошей.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.