Чи зможе ринок ЄС замінити Україні Росію

6 коментувати
При закритті одного ринку неможливо автоматично вийти з такими ж обсягами продукції на інший

Від початку 2016 року між Україною та Євросоюзом повинна запрацювати поглиблена зона вільної торгівлі. Це великий плюс для України та істотний потенціал для її економічного розвитку.

Об'єднаний ринок ЄС, напевно, найбільший ринок у світі. У той же час, вихід нашої країни на європейський ринок, найпевніше, буде еволюційним – від точкоподібного стану до десятків відсотків за рік. Очікувати різкого стрибка економічного зростання і припливу інвестицій не варто. Тут мова йде, напевно, про потенціал зростання України.

Гармонізація законодавства з Європою, отримання сертифікатів, що дозволяють продавати ту чи іншу продукцію в ЄС, поступовий вихід українських товарів на європейські ринки – все це, безумовно, позитивні явища, однак навряд чи європейський ринок зможе швидко замінити нам те, що ми втратили за останні два роки, зокрема, в Російській Федерації. Це малоймовірно.

Навряд чи продукція, яка надходить на російські ринки, зможе пройти сертифікацію для європейських ринків. Наприклад, українські підприємства в галузі машинобудування, які орієнтувалися на ринок РФ, виробляють продукцію, невідповідну сертифікації ЄС. Відповідно, вони навряд чи зможуть серйозно зайти на новий ринок уже в наступному році. Це ж стосується і багатьох інших українських товарів, які експортувалися, насамперед, до країн СНД.

Російські погрози лякають сьогодні значно менше, ніж два роки тому

На всіх ринках існують різні умови торгівлі, різні смаки і стандарти. При закритті одного ринку неможливо автоматично вийти з такими ж обсягами продукції на інший.

Заяви російської сторони про те, що там не згодні з нинішніми умовами ЗВТ Україна – ЄС та загрози щодо подальших торговельних обмежень для українських виробників на сьогодні лякають значно менше, ніж два роки тому.

Українсько-російська торгівля вже скоротилася на дві третини, тому РФ багато в чому втратила свій потенціал впливу на Україну подібним чином. Якщо ми вже втратили дві третини, то одна третина не може бути настільки жахливою. Однак, не потрібно забувати, що РФ все ще залишається найбільшим торговельним партнером України. Так, якщо брати європейські країни сукупно, то торгівля з ними перевищує обсяги торгівлі з РФ, проте окремо вона все ще лідирує. Якщо раніше торгівля з Росією перевищувала три разом узяті наступні за нею країни, то сьогодні вона практично зрівнялася з другим найбільшим партнером України – Туреччиною.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.