Чи вистачить Україні газу на зиму

0 коментувати
Нам бажано мати кількох постачальників газу

Минула зима показала, що за умов відносно теплої погоди ми в змозі повністю обійтися без прямого постачання з Росії. Навіть якщо частина газу, який ми отримували з країн Євросоюзу протягом опалювального сезону 2015-2016 року, спочатку надходив до цих країн з Російської Федерації, це не є принципово важливим.

Більше того, якщо подивитися на запаси газу, які залишилися у нас по завершенні опалювального сезону, вони були навіть більшими, аніж запаси, що залишилися після опалювального сезону 2014-2015 років.

Значить, якщо не буде вкрай холодної зими, яка різко збільшить потребу в газі, Україна може обійтися без російського газу взагалі; цей сценарій можна розглядати як базовий.

Основний плюс російського газу (принаймні, з того, що відомо на даний момент) – він має бути трохи дешевшим від європейського. Втім, виникають питання порівняння показників: у російського газу деякі характеристики, зокрема, вироблення тепла, нижчі, ніж у того, що надходить з ЄС. Це також потрібно враховувати, розглядаючи ціни на газ.

Переговори про газ з Росією тривають, оскільки Україні все-таки бажано мати кількох постачальників: ми не знаємо, що буде взимку. Якщо вона виявиться суворішою, аніж торішня, то гарантії не завадять.

Основний плюс російського газу – він має бути трохи дешевшим від європейського

До того ж, російський газ – додатковий плюс, оскільки його наявність означатиме, що Україні не доведеться додатково підвищувати тарифи для населення або промисловості.

Отже, переговори з РФ необхідні, але одночасно потрібно дбати і про те, щоб навіть у разі невдачі на переговорах Україна мала можливість спокійно пережити опалювальний сезон.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.