Блокадний курс. Що вплине на гривню?

0 коментувати
Незважаючи на останні події, не виключено певне зміцнення гривні

Блокада окупованих територій Донецької та Луганської областей може вплинути на наш експорт і імпорт. Якщо ми не купуємо вугілля з окупованих територій, нам доведеться купувати антрацит за кордоном. А це значить – великі валютні витрати. Якщо ми не виробляємо метал на Єнакіївському та Донецькому металургійних заводах, відповідно, виробляємо менше чорних металів, що є важливим експортом України, що складовим, як правило, 25% доходів від товарного експорту країни. А значить – це говорить про скорочення експорту і зростання імпорту, що в свою чергу вплине на курс.

Втім, набагато більше вплине на курс коливання світових цін на основні експортні та імпортні товари. Коливання обсягів експорту тих же чорних металів протягом року іноді значно більше, ніж можлива зміна їх випуску в зв'язку з тим, що ми не будемо отримувати постачання із заводів на окупованій території. Ці заводи ніколи не були основними.

Якщо давати короткостроковий прогноз щодо курсу гривні, то, ймовірно, повториться щорічна ситуація, коли до середини літа відбувається зміцнення курсу, що пов'язано з сезонністю нашого експорту-імпорту. Після опалювального сезону у нас різко знижується імпорт газу і нарощується експорт тих же чорних металів, починаючи з середини весни. Це пов'язано з тим, що чорні метали використовуються насамперед на будівництві, яке в північній півкулі триває з весни до осені. Тож в цілому можна сказати, що навіть незважаючи на блокаду, не виключено певне зміцнення гривні, подібне до того, що було в минулому і позаминулому роках.

До середини літа пройде зміцнення курсу, що пов'язано з сезонністю нашого експорту-імпорту

Практично щороку період з лютого до липня показує, що в липні гривня стає сильніше, ніж у лютому.

Той факт, що МВФ відклав виділення траншу Україні, теж може вплинути на курс, але незначно. Гроші, які ми могли отримати від МВФ, пішли б у резерви НБУ. Це стало б позитивним сигналом, мовляв, резерви поповнилися, але оскільки термінових виплат, під які потрібна валюта, поки що не передбачається, – кошти для нас не критичні.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.