Бюджет-2016: курс гривні та погрози МВФ

3 коментувати
Дефіцит бюджету не повинен перевищувати межу, закріплену в угоді з Міжнародним валютним фондом, інакше ми втратимо фінансування

Проект бюджету України на 2016 рік міцно зав'язаний на податкову реформу, яка буде розглядатися Радою 21 грудня.

Потрібно розуміти, що на сьогоднішній день головна вимога до українського бюджету, щоб рівень граничного дефіциту не перевищував межі, закладеної в угоді між урядом в МВФ. В іншому випадку нас чекають проблеми з Фондом, про що його чиновники вже попереджали в своєму відкритому листі.

Відповідно, якщо розглянути проекти податкової реформи Мінфіну та проект Южаніної, стає ясно, що останній де-факто призводить до більшого дефіциту, що є допустимим, виходячи з прописаних у проекті ставок. З боку депутатів, які є розробниками цього проекту, немає чітких пропозицій щодо того, як зберегти видаткову частину таким чином, щоб забезпечити прийнятний дефіцит. Якщо таких пропозицій не з'явиться – а я сумніваюся, що якісь депутати підуть на скорочення витрат, оскільки це непопулярно, найбільш ймовірно, що в бюджеті на наступний рік будуть використані або ставки, існуючі на сьогоднішній день (згідно з чинним Податковим кодексом), або закладені в проекті Мінфіну, або певна їхня комбінація.

Ймовірно, у 2016 році ми все ж таки продовжимо працювати на старій податковій базі. У той же час, є надія, що з проекту Южаніної будуть взяті деякі моменти щодо адміністрування та збору податків, а це не менш важливо, ніж ставки. Відповідно, ці моменти прописані разом з бізнес-співтовариством, можуть бути запозичені звідси і внесені або у чинний Податковий кодекс, або в проект нового скомпонованого кодексу.

Ймовірно, у 2016 році ми продовжимо працювати на старій податковій базі

В цілому представлений проект бюджету є досить збалансованим: закладені в проект показники інфляції, цін, економічного зростання і курс валют майже не відрізняються від прогнозів інших фахівців, починаючи від МВФ і закінчуючи українськими організаціями – Dragon Capital, CASE Україна, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, а також Міжнародного центру перспективних досліджень. Всі вони передбачають цифри, близькі до вказаних у бюджеті: гривня буде ненабагато слабшою, ніж зараз, інфляція сповільниться і протримається на рівні 12%, а економічне зростання становитиме 2-3%.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.