Розлучення з Великобританією

3 коментувати
Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті

Окрім усіх інших геополітичних, економічних та інтеграційних наслідків, є ще якийсь суто людський сум. Родина ніколи не була ідеальна, але тепер такий звичний стілець, на якому сидів один зі “старших”, буде порожнім.

‪Brexit: що зміниться в будинку?

1. Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті. Brexit закладає ризик дезінтеграції та послаблення позицій на кухні, яка впродовж останніх півстоліття виробляла й була гарантом демократичних стандартів, цінностей та рішень.

2. Великобританія виходить з найбільш розвинутої зони вільної торгівлі у світі, економічні наслідки чого складно передбачити. Великою мірою це залежатиме від умов “розлучення”. Результати референдуму моментально вдарили по фунту, який опустився до 30-річного мінімуму. Експерти прогнозують згубні наслідки для торгівлі.

Глобальна історія вершиться в рамках похибки – менше 2% різниці голосів за і проти виходу

3. ‪Brexit може запустити ланцюжок референдумів в інших країнах Європи. У восьми великих країнах Європи 46% виборців хочуть провести подібні референдуми, а третина - проголосувати за вихід своїх країн з ЄС. Також Шотландія пообіцяла провести повторний референдум за вихід з Великобританії.

4. ЄС втрачає конструктивний голос за столом, де ухвалюються рішення, у тому числі щодо міграційної кризи та протидії російській гібридній війні.

5. Показово, що глобальна історія вершиться в рамках похибки – менше 2% різниці голосів за і проти виходу. Девід Камерон пообіцяв провести референдум як спосіб виграти парламентські вибори у 2015 році, коли євроскептичні настрої і в суспільстві і в його власній політсилі зростали. Він виграв вибори. Ціну цього виграшу для Європи складе історія.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.