Що ховається за любов'ю Трампа до Путіна?

3 коментувати
10 років тому, коли російські гроші рікою текли на Захід, Трамп почав вихваляти цю країну і її керівника

Недавні викриття щодо Росії і передвиборного штабу Трампа корисні вже хоча б тому, що вони можуть допомогти розгадати таємницю, що знаходиться в центрі всієї цієї історії. Чому у Трампа такі райдужні погляди на Росію і президента Володимира Путіна? Нинішня позиція Трампа настільки незвичайна для нього, що вимагає деяких пояснень.

На відміну від внутрішньої політики, де у Трампа спостерігається цілковита плутанина, у зовнішній політиці він уже років тридцять дотримується чітких і послідовних поглядів. Виступаючи в 1987 році з першою важливою заявою щодо державної політики, він скористався матеріалами з ряду газет, які починалися словами: «Протягом десятиліть Японія та інші країни використовували Сполучені Штати в своїх інтересах». До цього ж, він дав прочуханки Саудівській Аравії, «саме існування якої знаходиться в руках США» та іншим союзникам, які «не допомагатимуть».

Такий світогляд Трампа, і він від нього ніколи не відхилявся. Він постійно поповнює свій список країн-шахраїв, включивши в нього недавно ще й Китай з Мексикою. З приводу Китаю він написав під час передвиборної кампанії: «Є люди, які не хочуть, щоб я називав Китай ворогом. Але саме таким він і є». Тоді ж він заявив: «Ми не можемо допустити, щоб Китай і далі ґвалтував нашу країну». А за кілька місяців до висунення своєї кандидатури Трамп написав у Твіттері: «Я не хочу мати ніяких справ з Мексикою крім будівництва непереборної стіни, щоб вони припинили обдирати Сполучені Штати».

Трамп так сильно захоплювався Путіним, що уявив, ніби вони зустрічалися

Трамп - представник тієї категорії політиків, яку історик Уолтер Рассел Мід називає «джексоновцями» в питаннях зовнішньої політики (в честь президента Ендрю Джексона). Це люди, з величезною недовірою і з інстинктивної ворожістю відносяться до інших країн і до їх лідерів, і переконані в тому, що Америка повинна стати фортецею, яка займається тільки своїми справами. Якщо ж її хтось потривожить, вона «розбомбить під три чорти» своїх супротивників, а потім знову відступить на свою територію.

Таким було ставлення Трампа до зовнішнього світу, за винятком Росії і Путіна. 10 років тому, коли російські гроші рікою текли на Захід, Трамп почав вихваляти цю країну і її керівника: «Подивіться на Путіна. Він прекрасно робить свою справу, відновлюючи імідж Росії і відновлюючи саму Росію». У 2013 році Путін написав колонку для New York Times, в якій спробував переконати адміністрацію Обами не реагувати на застосування урядом Сирії хімічної зброї. У ній російський президент стверджував, що насправді отруйний газ використовувала сирійська опозиція, щоб обдурити Вашингтон і змусити його напасти на режим Асада. Реакція Трампа виявилася досить ліричною: «Мені здається, що це чудово написане послання. Думаю, він хоче стати світовим лідером, і займається цим прямо зараз».

Трамп так сильно захоплювався Путіним, що уявив, ніби вони зустрічалися, і як мінімум п'ять разів на різних варіаціях виступив з цим хибним твердженням на публіці, відкидаючи всю критику на його адресу. «Ви стверджуєте, що Путін вбивав людей. Я цього не бачив, - заявив він в 2015 році. - А ви можете це довести? »Коли цього року йому знову поставили запитання на цю тему, він від нього відмахнувся, сказавши:« У нас багато вбивць. Ви що, думаєте, наша країна - така вже безневинна?» Трамп не міг виступати з такими виправданнями заради своєї політичної вигоди. Республіканська партія інстинктивно ворожа по відношенню до Росії, хоча сьогодні позитивно ставляться до Путіна республіканців на 20% більше, ніж демократів, що говорить про зміни в американських уподобаннях.

«Перш за все, я хотів би, щоб Росія стала для нас дружньою країною», - заявив рік тому Трамп на прес-конференції. Схоже, що його штаб наслідує цю ідею. Трамп призначив високопоставленим радником із зовнішньої політики Майкла Флінна, у якого явні симпатії до Росії, і якому, як нам стало відомо, російський уряд платив гроші. Пол Манафорт, якийсь час очолював передвиборний штаб Трампа, отримав мільйони доларів від української проросійської партії. Під час з'їзду республіканців було на диво мало войовничих заяв з приводу російського вторгнення в Україну. А після обрання Трамп вирішив зробити своїм держсекретарем Рекса Тіллерсона, який отримав в Росії одну з найвищих нагород для іноземців і підтримував «дуже тісні взаємини» з Путіним. І нарешті, члени штабу Трампа і його родичі неодноразово контактували з російськими офіційними особами та іншими росіянами, що знову ж таки здається унікальним випадком.

Цілком можливо, що для всього цього існують цілком нешкідливі пояснення. Можливо, Трамп просто захоплюється Путіним як лідером. Можливо, він дотримується світогляду свого старшого радника Стівена Беннона, для якого Росія є не ідеологічним ворогом, а духовним другом США - біла християнська країна, що воює зі смуглявими мусульманами. Але, можливо, існують і інші пояснення його багаторічного плазуючого ставлення до Росії і її лідера. Ця загадка знаходиться в самому центрі президентства Трампа, і спеціальний прокурор Роберт Мюллер обов'язково постарається її розгадати.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом перекладу і публікації колонок Фаріда Закарії. Оригінал опубліковано на The Washington Post .

Републікація повної версії тексту заборонена.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.