Як Трамп розплатиться за свою брехню

4 коментувати
Трамп тепер більше, ніж просто девелопер нерухомості або телезірка. Він президент і займається питаннями війни і миру

Раніше Дональд Трамп відмінно умів знаходити потрібні слова. Він використовував їх, щоб розвивати бізнес, перебільшувати свої досягнення і прикрашати гідності. Що ще важливіше, він використовував слова, щоб пояснювати свої помилки і згладжувати гострі кути. Він побудував 58-поверхову будівлю зі скла і сталі, але завдяки майстерній грі слів, будівля раптом стало 68-поверховою. Йому належить квартира в 11 000 кв. футів на Манхеттені, але, за його словами, площа квартири – 33 000 кв. футів. Трамп дуже розумно і екстравагантно змушує слова служити власним амбіціям. Він назвав цей метод «правдивою гіперболою», хоча найчастіше він не особливо правдивий. Але це спрацьовувало. Досі.

Білий дім розуміє всю серйозність заяви про те, що президент Трамп просив тодішнього директора ФБР Джеймса Комі закрити розслідування щодо діяльності Майкла Флінна. Ось чому адміністрація рішуче заперечує звинувачення. І, можливо, це неправда.

Але проблема в тому, що для громадськості ця ситуація швидше за все постане у форматі «він сказав, він сказав». Якщо, звичайно, не спливе запис розмови. З одного боку, є Комі, шановний державний службовець з репутацією чесного чиновника. Хоча його критики вважають, що минулого року він прийняв кілька невірних рішень, більшість впевнені: він щирий. З іншого боку – Трамп.

За свої перші 100 днів на посаді президента Трамп зробив 492 помилкові заяви

Журналісти The Washington Post Гленн Кесслер і Мішель Йе Хі описують Трампа як «найбільш байдужого до фактів політика». Отримавши колосальні 59 балів рейтингу «Four Pinocchio» під час президентської кампанії, за перші 100 днів на посаді президента Трамп зробив 492 «неправдиві або такі, що вводять в оману заяви», в середньому 4,9 на день. За їхніми підрахунками, за перші 100 днів, Трамп може занести собі в актив лише 10 днів – час, коли він не брехав.

І він обманює не тільки у дрібницях. До обрання Трамп стверджував, що Барак Обама народився не в Сполучених Штатах; що він зустрічав Володимира Путіна, який «був сама ввічливість»; що він виступав проти вторгнення США в Ірак «з самого початку»; що він спостерігав на власні очі, як араби в Джерсі-Сіті раділи нападу на Всесвітній торговий центр; що рівень безробіття в США (тільки в минулому році) досягав 42%, а рівень вбивств був найвищим за останні 45 років. Вже після свого обрання він заявляв, що кількість голосів, поданих за нього, перевищує чиї-небудь показники з часів Рональда Рейгана, що Китай припинив маніпулювати своєю валютою у відповідь на його критику і що Обама прослуховував телефони Trump Tower. Кожне з цих тверджень є категорично помилковим, і все ж Трамп ніколи не відмовлявся ні від одного з них.

Підхід Трампа не передбачає вибачень. Він упевнений, що не брехав. Як одного разу сказав його суперник та нинішній друг Стів Вінн, магнат грального бізнесу, практично всі твердження Трампа «не мають ніякого відношення до правди або фактів». Це не зовсім те, як Трамп сприймає свої слова.

Для Трампа слова – це мистецтво перформансу. Це те, що здається правильним в даний момент і допомагає подолати кризу. Тому, описуючи свою економічну політику економісту, він пояснив, що придумав термін «економічна допомога» кількома днями раніше. Не беріть в голову, що фраза була придумана сто років назад, використовувалася незліченну кількість разів і використовувалася самим Трампом безліч разів у минулому році. В той момент заявити таке здавалося правильним.

Але Трамп тепер більше, ніж просто девелопер нерухомості, власник франшиз або телезірка. Він президент і займається питаннями війни і миру, права і справедливості. Слова дійсно важливі, але зовсім з іншої причини, яку він ніколи не розумів. Вони зміцнюють національну єдність, стримують ворогів, заспокоюють союзників і допомагають виконувати закон. На високій посаді або у суспільному житті, слова не можуть сильно відрізняються від дій. Вони – це все.

Неймовірно іронічно те, що Трамп зіткнувся з кризою, у якій його звичні сильні сторони перетворилися на його ж фатальну слабкість. Його багата й мінлива історія продавця, його перебільшення, брехня і фальш загнали його в таку ситуацію, що навіть якщо він і має рацію у питанні з екс-директором ФБР, людям буде дуже складно повірити, що саме цього разу Дональд Трамп нарешті сказав правду.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом перекладу та публікації колонок Фаріда Закарії. Оригінал опублікований на The Washington Post.

Републікування повної версії тексту заборонене.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.