Петиція про володіння зброєю і відмова президента

5 коментувати
Петиція про володіння зброєю і відмова президента
Навіть якщо більшість громадян проти зброї, це не означає, що питання треба відкинути і не обговорювати взагалі

Поки складно спрогнозувати, наскільки ефективними виявляться електронні петиції, але те, що цей механізм стали впроваджувати – хороший знак. Той факт, що на сайті президента можна відкрити петицію і винести суспільно значуще питання на обговорення, збирати голоси під ним - рух вперед у діалозі влади і суспільства. На мій погляд, це розвиває суспільство.

Що стосується вже поданих петицій, то серед питань можна очікувати різноманітних тем, у тому числі і вельми екстравагантних, це не повинно дивувати. Люди різні, у них різні погляди на те, що добре, а що погано, що потрібно робити і як саме. Те, що вони звертаються до співгромадян у пошуках підтримки – абсолютно нормально.

Що стосується петиції про вільне володіння зброєю. Багато залежить від нюансів і деталей, але я вважаю, що в ситуації, в якій країна опинилася, право на володіння зброєю для захисту себе і своєї сім'ї від незаконних посягань повинно бути передбачене спеціальним законом. Це потрібно зробити. Тому я можу назвати себе прихильником ідеї про надання українцям права на зброю.

Якщо петиція набрала достатню кількість голосів, значить, вона має право на життя. А далі повинно починатися обговорення. Дійсно, я з даного питання опиняюся в меншості – більша частина українців вважає, що зброя не повинна бути у вільному обігу на підставі закону, а має бути тільки в людей, спеціально уповноважених державою. Правда, так не вважають 82%, як зауважив президент, а дещо менше. Але навіть якщо більшість проти зброї, це не означає, що питання треба відкинути і не обговорювати взагалі.

Те, як поставилися до петиції про вільне володіння зброєю – неправильно

Слід продовжувати дискусію, наводити аргументи за і проти. А після того, як люди один одного переконають (або не переконають), має прийматися рішення в залежності від того, як вирішить суспільство.

Хоча зауважу, що деякі питання не вирішуються плебісцитом. Є проблеми, які не можна виносити на референдум, для цього й існують парламент і органи представницької влади в цілому: щоб туди обирали людей, більш підготовлених і грамотних для розв'язання таких спірних питань, що потребують певної компетенції.

Відомо, що на референдум не виносяться такі питання, як розміри податків (з цього приводу петиції влаштовувати не варто), а також наявність або відсутність смертної кари. В більшості країн населення виступає за смертну кару, хоча я, знову-таки, з цим не можу погодитися. Смертна кара – узаконене вбивство і такої практики не повинно бути. Насамперед, тому, що будь-яка, навіть як завгодно справедлива система може помилятися, а це покарання, яке не можна виправити.

А ось те, як поставилися до петиції про вільне володіння зброєю – неправильно.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.